Karo muziejuje pristatyta paroda „Kuo didžiuojamės…“
Vytauto Didžiojo karo muziejuje pristatyta vienos vitrinos paroda „Kuo didžiuojamės…“, kurioje pristatomos dar nematytos archeologijos rinkinyje saugomos muziejinės vertybės. Atrinkti artefaktai – tai garsių žmonių dovanos muziejui, menantys laikus nuo priešistorės (8000 m. pr. Kr.) iki viduramžių (XIII a.).
„Nors ir virtualiai, džiaugiuosi pristatydama parodą, kurioje eksponuojami archeologiniai radiniai, kuriuos Vytauto Didžiojo karo muziejui padovanojo Lietuvai svarbūs asmenys. Archeologiniai radiniai svarbūs ne tik žmonių kultūrinio ir socialinio identiteto suvokimui, bet ir visuomenės vystymosi ir tradicijų sampratai. Įdomu tai, kad šioje parodoje lankytojai ne tik galės iš arčiau pažvelgti į iki šiol neeksponuotas muziejines vertybes, bet tuo pačiu ir daugiau sužinoti apie iškilias Lietuvos asmenybes“,- teigė parodos rengėja fondų saugotoja Sandė Trubilaitė.
Parodoje pristatomi ne tik darbo, žvejybos ar medžioklės įrankiai, bet ir įvairiausi papuošalai. Visos vertybės rastos atsitiktinai, tačiau eksponuojami papuošalai liudija ir protėvių paliktas įkapes. Muziejines vertybes, pristatomas parodoje, dovanojo gamtininkas Tadas Ivanauskas, prezidentas Kazys Grinius, kompozitorius Stasys Šimkus, dailininkas Antanas Žmuidzinavičius, fizikas ir etnografas prof. Ignas Končius, karininkas Petras Tarasenka, kunigas Pranciškus Žadeikis, prezidentas Antanas Smetona, karininkas ir medicinos profesorius dr. Kazys Oželis ir dailininkas Kazys Šimonis.
Parodą muziejuje bus galima pamatyti iki rugpjūčio mėnesio.
Apie Archeologijos rinkinį:
Archeologijos rinkinys pradėtas kaupti 1921 m., kartu su muziejaus įkūrimu. Pirmasis muziejaus direktorius generolas Vladas Nagevičius buvo ne tik karininkas, bet ir archeologas. Jo atliktų archeologinių tyrinėjimų Vakarų Lietuvoje (Apuolės, Impilties piliakalniuose, Pryšmančių kapinyne) radiniai sudarė pagrindą archeologijos rinkiniui. Šiuo metu Rinkinių saugojimo ir tyrinėjimo skyriaus archeologijos rinkinyje saugoma daugiau nei 48833 vnt. archeologinių radinių iš visos Lietuvos, kurie mena laikus nuo akmens amžiaus iki Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės susidarymo ir klestėjimo bei Abiejų Tautų Respublikos laikus.