Kateris H-23 „Lokys“

Nepaisant to, kad valstybėje paskelbtas karantinas, muziejaus darbuotojai intensyviai dirba, kad Karo technikos eskpoziciją greitai galėtumėte pamatyti ir jūs. Paskutinis nuveiktas darbas – restauruotas katerio H23 „Lokys“ inkaras ir jo pakėlimo mechanizmas.

Uosto kateris H23 „Lokys“ buvo pastatytas 1941 metais Danijoje. 1997 m. liepos 22 d. Danijos kariuomenė perdavė laivą Lietuvos kariuomenės, tuometiniam, SKAT (Savanoriška Krašto apsaugos tarnyba) 3-ios rinktinės Jūrų kuopai. Tais pačiais metais laivui suteiktas vardas „Lokys“.

2003 m. vasario 14 d. kariuomenės vado įsakymų, laivas perduotas KJP (Karinėms jūrų pajėgoms), kur buvo naudojamas iki 2012 m. Kateris buvo naudojamas Karinių jūrų pajėgų Povandeninių veiksmų komandos narų apmokymams, treniruotėms ir karo laivų uosto priežiūrai. Laivo įgulą sudarė 4 nariai – laivo vadas, laivo vado pavaduotojas, mechanikas ir bocmanas.

Nurašius laivą, laivo vardinė lenta „Lokys“, inkaras su grandine ir inkaro pakėlimo mechanizmas perduotas Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos skyriui. 

Katerio pavadinimas – „Lokys“
Katerio numeris – H23
Katerio ilgis – 15,50 m
Katerio plotis – 5,0 m
Maks. katerio grimzlė – 2,6 m
Pilno katerio vandentalpa – 30 t
Katerio greitis – 9 mazgai
Gelbėjimosi plaustai – 1 x 10 asm.
Buksyravimo galimybė – neturi