Kviečiame į naujausią interaktyvią edukacinę programą „PER ŽAIDIMĄ Į PAŽINIMĄ: LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS KOVOS“

KAS? Naujausia interaktyvi edukacinė programa „PER ŽAIDIMĄ Į PAŽINIMĄ: LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS KOVOS“
KUR? Vytauto Didžiojo karo muziejuje
KADA? Lapkričio 6, 8, 12, 14, 15 d. 11 ir 12 val.
KAM? 5-12 klasių moksleiviams ir jų mokytojams
REGISTRACIJA – tel. nr. (8 37) 32 09 39

PROGRAMOS METU TURĖSITE GALIMYBĘ:

⇒ susipažinti su Lietuvos Nepriklausomybės kovų istorija 1918–1923 m. ir aplankyti ekspoziciją

⇒ sužaisti strateginį žaidimą ir apžiūrėti tuometinės Lietuvos kariuomenės karinę techniką planšetiniuose kompiuteriuose

⇒ pasimatuoti tuometinės Lietuvos kariuomenės karių uniformas ir paimti į rankas originalius kovose naudotus ginklus

Šiais ir kitais metais minėdamas Lietuvos nepriklausomybės kovų 100-metį Vytauto Didžiojo karo muziejaus iniciavo projektą „PER ŽAIDIMĄ Į PAŽINIMĄ: LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS KOVOS“. Tai interaktyvi edukacinė programa, skirta 5–12 klasių moksleiviams ir jų mokytojams susipažinti su tuometinių lietuvių pastangomis išsaugoti trapią Lietuvos laisvę ir apginti ją nuo išorės priešų. Programos metu turėsite galimybę sužaisti interaktyvius strateginius žaidimus, kurie padės išsiaiškinti, kokios kovos ir su kuo vyko po Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo, kaip atrodė tuometiniai Lietuvos kariai, kokios buvo jų uniformos. Taip pat kiekvienas dalyvis turės progą ne tik pamatyti originalius nepriklausomybės kovų ginklus, bet ir juos paliesti bei išbandyti.

Lietuvos kelias į nepriklausomybę buvo sunkus ir ilgas. 1795 m. žlugus Abiejų Tautų Respublikai, o lietuviams patekus į Rusijos imperijos priespaudą ištisus amžius buvo siekiama atkurti prarastą valstybę ir nepriklausomybę.  Dėl šio tikslo buvo kovojama 1831 m. ir 1863–1864 m. sukilimuose, tačiau tik po griausmingo Pirmojo pasaulinio karo nepriklausomybės ir laisvės idėja lietuviams tapo reali. 1918 m. vasario 16 d. buvo atkurta Lietuvos nepriklausomybė, atstatomos valstybės sienos ir grąžinta laisvė. Vis tik labai greitai buvo suvokta, kad nepriklausomybės paskelbimas neužtikrina taikos ir gerbūvio. Už valstybės egzistavimą tenka kovoti ginklu, kadangi išorės priešai kėsinasi į jaunos demokratinės Lietuvos žemes ir suverenitetą. 1919–1920 m. vykusios Lietuvos Nepriklausomybės kovos parodė, kad valstybė ir jos gynėjai įnirtingose kovose atsilaikė prieš bolševikų, bermontininkų ir lenkų kariuomenes bei įtvirtino visų taip siektą laisvę ir nepriklausomybę. Per visą nepriklausomybės gynimo laikotarpį nutiko daug svarbių įvykių, kuriuos dera atsiminti ir vertinti kiekvienam Lietuvos piliečiui.

Dalyvavimas edukacinėje programoje nemokamas užsiregistravus tel. nr. (8 37) 32 09 39. Vietų skaičius ribotas.
Kviečiami pavieniai lankytojai ir organizuotos grupės iš mokyklų.

Parodą organizuoja: VDKM ir KTU
Finansuoja: LKT
Remia: Karo istorijos klubas „Grenadierius“

Renginyje bus filmuojama ir fotografuojama. Renginys NEMOKAMAS