Kviečiame į nemokamą dailininko iš Ukrainos paskaitą

Vytauto Didžiojo karo muziejuje Kaune šiuo metu veikia paroda „Karo anatomija: Ukraina“, joje pristatomi karo artefaktai, iš fronto linijos parvežti daiktai, taip pat ir įspūdingas dailininko iš Ukrainos Antono Pedos paveikslas. Lapkričio 25 d., 14-15:30 val. šeštadienį, bus organizuojama nemokama Antono Pedos paskaita „Art in Times of War: Meeting with Ukrainian Artist Anton Pedos“, ji vyks anglų kalba.

Antonas Pedos Lietuvoje gyvena jau beveik ketverius metus. Vilniaus dailės akademijoje baigė tapybos magistrą, pramoko lietuvių kalbos. Prieš tai Lvivo Nacionalinėje menų akademijoje Antonas studijavo keramiką.

„Paskaitoje kalbėsiu apie dabartinio Rusijos ir Ukrainos karo prielaidas, papasakosiu kontekstą, o savo darbus naudosiu kaip iliustracijas. Taip pat kalbėsiu ir apie pokarinę visuomenę bei klausimus, kurie kils po karo. Raktiniai mano paskaitos žodžiai: karas, pokalbis, mirtis, skausmas, žemė, šeima, tėvynė, raketos, nuostoliai, tamsa, viltis“, – pasakoja Anton Pedos. Dailininkas šiek tiek palies ir meno terapijos temą bei kolektyvinį traumos išgyvenimą.

Nemokama paskaita vyks lapkričio 25 d. 14-15:30 val. Vytauto Didžiojo karo muziejuje (Donelaičio g. 64, Kaunas).