Muziejuje vyko susitikimas su „Misija Sibiras’19“ dalyviais
Šiandien Vytauto Didžiojo karo muziejuje vyko susitikimas su Lietuvos jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projekto „Misija Sibiras’19“ dalyviais. Alginta Jasionytė, Marijus Štilinis ir Augustas Kišonas pasakojo apie vieną reikšmingiausių kelionių, pareikalavusią daug iššūkių, tačiau palikusią ryškų prisiminimą. Iš rekordinio skaičiaus, 1033 paraiškų, bandomajam žygiui buvo atrinkta 80, o į Kazachstaną šiais metais keliavo 16 ekspedicijos dalyvių.
10 dienų – tiek truko komandos misija Karagandos apylinkėse: Dolinkoje, Karabase, Spaske, Prostornoje, Ekibastūze. Ekspedicija į Kazachstaną vyko antrus metus iš eilės ir ši lokacija lietuviams yra taip pat svarbi, nes, skirtingais duomenimis, Kazachstano lageriuose kalėjo nuo 20 iki 80 tūkst. lietuvių.
Ekspedicijos dalyviai Karagandos apylinkėse tvarkė atrastus lietuvių kapus, statė atminimo simbolius – kryžius bei pirmą kartą per visą projekto istoriją sakralinius liaudies paminklus – koplytsulpius. Per 10 dienų ekspedicija iš viso aplankė 18 kapinių ieškodami kapų su lietuviškomis pavardėmis, tokių rasti pavyko net 130. Taip pat lietuvių atminimui įprasminti buvo pastatyti 2 koplytstulpiai ir 1 kryžius.
Ekspedicijoje pavyko sutikti ir pabendrauti su trimis Kazachstane gyvenančiais lietuviais – politinių kalinių vaikais, anūkais, kurie savo gyvenimus sukūrė Kazachstane, tačiau puikiai žino, jog jų tėvynė yra Lietuva.
Apie projektą „Misija Sibiras“:
„Misija Sibiras“ tai projektas, kurio metu organizuojamos ekspedicijos į Sibirą. Ekspedicijos tikslas – sutvarkyti mūsų tautiečių trėmimų vietas, apleistas kapines, pastatyti atminimo simbolius, lietuviškomis kryždirbystės tradicijomis puoštus kryžius, žuvusiems lietuviams Sibire atminti. Ekspedicijos metu taip pat siekiama pabendrauti su Sibire tebegyvenančiais tautiečiais ar jų atžalomis. Grįžus iš ekspedicijos keliaujama po Lietuvos ir pasaulio bendruomenes bei skatinama domėtis Lietuvos istorija bei išsaugoti ją ateities kartoms.