Aš esu Vanagas

2018-uosius metus  Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signataro, Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vado Adolfo Ramanausko-Vanago metais. Šia proga Vytauto Didžiojo karo muziejus parengė elektroninę knygą-parodą, skirtą pristatyti šiai reikšmingai asmenybei.

„Siekdami šia paroda pristatyti vieną iškiliausių asmenybių, pasirinkome elektroninės knygos-parodos pristatymo būdą. Tokiu būdu galėjome pateikti ne tik daugiau informacijos, tačiau ir publikuoti daugiau nuotraukų, pristatančių A. Ramanausko gyvenimą. Taip pat šis būdas leido pasiekti platesnę visuomenės dalį“,- sakė elektroninės knygos-parodos rengėja Greta Kučinskaitė.

Apie Adolfo Ramanausko Vanago jaunystę:

Adolfas Ramanauskas gimė 1918 m. kovo 6 d. JAV, Konektikuto valstijoje, Niu Britene. Į Lietuvą tėvai Liudvikas ir Elena sugrįžo 1921 m., kai mažajam Adolfui buvo treji. Apsigyveno tėvelio tėviškėje Bielėnų kaime, Rudaminos valsčiuje, Seinų apskrityje, prie Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienos. Tėvai ūkininkavo, turėjo 6 ha žemės. Nors vertėsi sunkiai, sugebėjo vaikus išleisti į mokslus. Šeimoje be vyriausio Adolfo dar augo sesuo Aldona ir brolis Albinas. A. Ramanausko šeima buvo mačiusi platesnį pasaulio vaizdą, turėjo įvairiapusę gyvenimo patirtį emigracijoje ir tėvynėje. A. Ramanauskas gimnaziją pabaigė 1937 m. Turėjo pašaukimą mokytojauti, bet stingant lėšų buvo priverstas stoti tik į Klaipėdos pedagoginį institutą. Mokslai sekėsi labai gerai, užteko laiko ir saviveiklai. Adolfas domėjosi karyba, nes kario gyvenimas jį žavėjo, todėl 1939 m. jis įstojo į Pirmojo Lietuvos Prezidento karo mokyklą. Daugiau apie A. Ramanauską elektroninėje knygoje-parodoje.

Virtualią parodą rasite: https://bit.ly/2DqyQ0l