Bokalas – dovana Lietuvos šaulių sąjungos 20-mečio proga

2019 m. Lietuvos šaulių sąjunga mini įkūrimo 100-metį ir Lietuvos šaulių sąjungos atkūrimo išeivijoje 65-metį. Šia proga pristatome išskirtinę muziejinę vertybę, kuri gauta švenčiant 20-ąsias Lietuvos šaulių sąjungos metines – sidabrinį, gintaru inkrustuotą bokalą.

Lietuvos šaulių sąjunga, 1939 m. švęsdama 20-ąsias įkūrimo metines, iš Latvijos šaulių (aizsargų) vado gavo dovaną – sidabrinį bokalą. Ši vertybė – 20,5 cm aukščio ir net 1038 g svorio, bokalo su dangteliu formos, gausiai inkrustuota gintaru, puošta geometrinio ir augalinio motyvo ornamentais, iš vidaus paauksuota, Bokalo priekyje iškalinėtas tekstas latvių kalba: LIETUVAS STRĖLNIEKU SAVIENIBAI LATVIJAS AIZSARGU PRIEKŠNIEKS 1939 M.

Į muziejų šis bokalas pateko 1940 m. rugpjūčio mėn. kartu su kitomis Lietuvos kariuomenės ir Lietuvos šaulių sąjungos relikvijomis (Šaulių sąjungos likvidacinės komisijos sprendimu, visos rinktinių vėliavos ir dalinių bei rinktinių prizai iki 1940 m. rugpjūčio 20 d. turėjo būti pristatyti į Karo muziejų).

A. Užgalio nuotraukos