Bus restauruojamas alfabetinis 1831-1832 m. sukilimo dalyvių sąrašas

Lietuvos kultūros taryba finansuos Vytauto Didžiojo karo muziejaus vertybės restauravimo projektą, kurio metu bus restauruojamas muziejus rinkiniuose saugomas itin vertingas dokumentas – „1831-1832 m. sukilimo dalyvių alfabetinis sąrašas nuo raidės M iki R ir jų bausmė“.

Vilniaus gubernatoriaus kanceliarijoje sudarytame sąraše nurodomos ne tik sukilėlių pavardės,  bet ir veiklos sukilimo metu bei paskirtos bausmės. Lietuvos istorijai sąrašas svarbus ir tuo, jog jame galima rasti vienos garsiausių 1830–1831 m. sukilimo dalyvių, grafaitės Emilijos Pliaterytės, ir jos šeimos narių pavardes.

Sukilėlių sąrašas į Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinius pateko maždaug prieš 90 metų, kuomet jį dovanojo advokatas Pranas Ysakas – buvęs Vyriausiosios rinkimų komisijos, prižiūrėjusios Lietuvos Steigiamojo Seimo rinkimus, sekretorius.

Pastaraisiais metais sąrašas buvo eksponuotas Lietuvos nacionalinio muziejaus, Kelmės krašto muziejaus ir Zarasų krašto muziejaus rengtose parodose. Restauruota muziejinė vertybė bus suskaitmeninta ir visuomenei prieinama LIMIS sistemoje. Taip pat bus viešinama Vytauto didžiojo karo muziejaus tinklapyje bei socialiniuose tinkluose.