Fotografijų albumas. 7-ojo pėstininkų Žemaičių kunigaikščio Butegeidžio pulkas. 1922–1935 m.

7-asis pėstininkų Žemaičių kunigaikščio Butegeidžio pulkas – vienas iš Pirmosios Lietuvos Respublikos laikotarpiu (1918–1940 m.) veikusių karinių dalinių. Pulko organizavimo pradžia laikoma 1919 m. sausio 9 d., kai prie Kauno miesto ir apskrities karo komendantūros buvo įsteigtas Kauno batalionas. Po metų batalionas buvo perorganizuotas į pulką ir jam suteiktas Žemaičių kunigaikščio Butegeidžio vardas. Nuo 1923 m. pulkas buvo dislokuotas Klaipėdos kareivinėse ir Šilutėje, Macikų dvare, o 1934 m. dalinys apsistojo Tauragėje. 1928 m. pulkui buvo įteikta vėliava su įrašu: „Meilė Lietuvos mūs žingsnius telydi!”.

Viršeliai tamsiai rudos spalvos su įrašais: „7 pėst. Ž. K. Butegeidžio pulkas / KARO MUZIEJUI“. Albume 72 lapai. Juose suklijuotos 573 nuotraukos, atspindinčios dalinio dislokacijos vietas Klaipėdoje ir Tauragėje, pulko organizacinę struktūrą, simboliką, naudotą techniką, ginkluotę bei ekipuotę, karių kovinį rengimą, tradicijas, šventes, paradus, laisvalaikį, buitį, kultūrinę, sportinę ir visuomeninę veiklą.

Medžiaga: Dermantinas, kartonas, popierius, fotografinis popierius.
Matmenys: Ilgis – 50 cm, plotis – 34,5 cm, aukštis – 7,5 cm.
Kada pateko į muziejaus rinkinius: 1937 m. albumą Muziejui perdavė 7-asis pėstininkų Žemaičių kunigaikščio Butegeidžio pulkas.