Gegužės 14 d. Klaipėdoje vyko tarptautinės karinės jūrų operacijos ,,Atvira dvasia 2019“

Gegužės 14 d. Klaipėdoje, Kruizinių ir karo laivų terminale, vyko tarptautinės karinės jūrų operacijos ,,Atvira dvasia 2019“ (angl. ,,Open Spirit 2019“) ir karinių mokymų „Uosto apsauga 2019“ svečių ir žiniasklaidos diena. Ja pasibaigė Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų (KJP) su NATO jūrinių operacijų sekliuose vandenyse kompetencijos centru, įsikūrusiu Vokietijoje, vykdytos Uosto apsaugos pratybos. ,,Jungtiniais pajėgumais užtikrinome Klaipėdos uosto apsaugą, tai buvo puiki patirtis mūsų kariams. Kariai yra ne tik pasirengę, bet ir labai motyvuoti“ – sakė Karinių jūrų pajėgų karininkas komandoras Tadas Jablonskis, šiuo metu tarnaujantis NATO operacijų sekliuose vandenyse kompetencijos centro rengimo štabe.

Atvykę į uosto apsaugos postą žiniasklaidos atstovai turėjo galimybę stebėti kompleksines uosto apsaugos pratybas, kuriose dalyvavo Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų kariai, Karinių oro pajėgų sraigtasparnis, uosto akvatorijoje patruliavimą vykdantys KJP kateriai. Kariai pademonstravo savo gebėjimus reaguoti ir atremti į prieš Klaipėdos uosto infrastruktūrą suplanuotas atakas ir provokacijas sausumoje, virš vandens ir po vandeniu.

Tarptautinė istorinių jūrų minų paieškos ir sunaikinimo operacija „Atvira dvasia 2019“ Lietuvos ir Latvijos teritorinėje jūroje ir išskirtinėse ekonominėse zonose prasidėjo gegužės 3 d. NATO valstybių-partnerių kariniams laivams atvykus į Klaipėdą. Du Lietuvos kariniai laivai (M53 „Skalvis“ ir M54 „Kuršis“)  ir dvylika užsienio karo laivų  toliau dalyvauja jūrinių minų paieškos ir sunaikinimo operacijoje ,,Atvira dvasia“ bei rūpinasi Baltijos jūroje esančių minų paieška ir naikinimu. Šios pratybos baigiasi gegužės 16 d.

Nuotraukos: I. Budzeikaitės