Generatorius 70-1900

Pratybų ar operacijų metu kariai dažnai atsiduria sąlygose, kuomet normaliam stovyklos funkcionavimui, įrangos naudojimui, įvairių užduočių atlikimui būtina stabiliai tiekiama elektros energija.
Todėl miškuose, kalnuose ar kitur neišsiverčiama be patikimai veikiančio elektros generatoriaus.
Generatorių yra įvairių tipų, tačiau Karo technikos ekspozicijoje esantis generatorius yra varomas dyzeliu.
Šį generatorių 1983 metais viename iš savo padalinių, įsikūrusiame JAV Ilijonaus valstijos Harvey, pagamino „Allis-Chalmers“ kompanija. Kompanija gamino ne tik generatorius, tačiau ir traktorius bei šiek tiek karinės technikos.
„Allis-Chalmers“ sukūrė ir M6 – besidomintiems karyba neblogai žinomą vikšrinį artilerijos vilkiką, JAV kariuomenės naudotą per Antrąjį Pasaulinį Karą.
Kaip ir daugelis panašių kompanijų, „Allis-Chalmers“ įsikūrė pirmaisiais XX amžiaus metais ir veikė iki pat amžiaus pabaigos.
„70-1900“ modelio 60 kilovatų galios generatorius įdomus tuo, jog gali gaminti ir amerikietiško (120 voltų), ir europietiško standarto (240 voltų) elektros įtampą.
Ant generatoriaus variklio yra išlikusi informacinė kortelė su užrašais „DEPARTMENT OF DEFENSE“ („GYNYBOS DEPARTAMENTAS“) ir „MILITARY DESIGN“. Tad galime numanyti, jog toks generatorius turėjo būti puikiai pritaikytas karybos poreikiams.

Galbūt šį tekstą skaito žmonės, kuriems teko tarnyboje su šia technika susidurti? Galbūt turite įdomių istorijų, kuriomis galėtumėt pasidalinti? Galbūt turite nuotraukų? Mums būtų įdomu išgirsti ir pamatyti.