Inžinerijos bataliono išminuotojai dalyvauja tarptautinėse pratybose „Detonator 2019“ Latvijoje

Inžinerijos bataliono išminuotojai jau antra savaitė tobulina įgūdžius tarptautinėse pratybose „Detonator 2019“ Latvijoje, gausiai sprogmenimis užterštame Cekulės rajone. Kartu su lietuviais šiose pratybose patirtimi dalijasi ir sprogmenų neutralizavimo specialistai iš Portugalijos, Vokietijos, Švedijos, Belgijos, Estijos ir Latvijos.

Iškilminga pratybų atidarymo ceremonija vyko rugsėjo 18 d., iškart po jos pratybose dalyvaujantys padaliniai pristatė savo šalių techniką, įrangą bei galimybes ir išvyko į jiems paskirtus atsakomybės rajonus. Dar tą pačią dieną Lietuvos inžinieriai kibo į sprogmenų paieškos darbus ir vos per 4 val. surado ir identifikavo 59 standartinius sprogmenis. Kitos pratybų dienos buvo ne mažiau produktyvios: pratyboms įpusėjus lietuviai pagal surastų sprogmenų skaičių iš visų padalinių yra pirmi, o mūsiškių radinių „kraityje“ per kelis šimtus minosvaidžio ir prieštankinių minų, artilerijos sviedinių, granatų ir kitų radinių.

Cekulės rajonas Latvijoje vienas didžiausių ir labiausiai užterštų nesprogusiais sprogmenimis plotų Latvijoje. Sistemingai valyti jį pradėta dar 1994 m., tačiau iki šiol čia randama šimtai vienetų įvairios amunicijos rūšių. Didelė dalis teritorijų išvaloma ir kasmetinių tarptautinių pratybų „Detonator“ metu, į kurias su pačia naujausia įranga bei technika atvyksta vis daugiau sprogmenų neutralizavimo specialistų iš įvairių NATO sąjungininkių valstybių. Pratybų „Detonator“ metu vykdomos realios sprogmenų žvalgybos, paieškos ir identifikavimo operacijos, o jų metu surasti nesprogę įvairaus pavojingumo kategorijų standartiniai sprogmenys neutralizuojami Adaži kariniame poligone. Šių metų pratybos vyks iki rugsėjo pabaigos.

Inžinerijos bataliono informacija ir nuotraukos