Karo muziejaus edukatoriams skirta Kultūros ministerijos premija

Kiekvienais metais Kultūros ministerija skiria premijas už mokslinius tyrinėjimus, muziejininkystę, nuopelnus Lietuvos valstybės kalbai, publicistinius kūrinius, tradicinės kultūros puoselėjimą ir skleidimą. Šiais metais tokia premija buvo įvertinti ir Karo muziejaus edukatoriai. Erikai Kisieliūtei, Mindaugui Tamošiūnui, Justui Motijauskui ir Simonui Semenavičiui skirta premija už geriausias kultūrinės edukacijos veiklas.

„Tai yra vienas iš svarbiausių profesinių įvertinimų. Nors esame jauna komanda, bet vesdami ekskursijas, edukacines programas, organizuodami ir įgyvendindami edukacinius išvažiuojamuosius renginius, leisdami mokomąsias užduočių knygeles, rengdami bei realizuodami kultūros projektus, kiekvieną kartą tobulėjame. Būtent mažieji mūsų lankytojai yra gausiausi ir aktyviausi edukacinių užsiėmimų dalyviai, todėl džiaugiamės, kad mūsų kuriamos, vedamos ir įgyvendinamos veiklos juos domina, ugdo ir, be abejonės, jiems patinka.

Labai smagu, kad keleri pastarieji metai mums nešykštėjo ne tik prasmingų darbų, iššūkių, bet ir nemažai nuostabių laimėjimų. Šiais metais buvome pastebėti ne tik Kultūros ministerijos, bet ir konkurse „Naujasis knygnešys 2020”. Šiame skaitmeninių sprendimų konkurse, Edukacijos skyriaus muziejininkų ir partnerių iš KTU sukurta edukacinė programėlė išmaniesiems įrenginiams „Skrydis per Atlantą” ne tik pelnė pergalę „Kultūros ir turizmo” kategorijoje Lietuvoje, bet šiuo metu dalyvauja ir pasauliniame konkurse „World Summit Awards 2020”. O praėję 2019 m. mums tapo ypatingais, nes buvome įvertinti Lietuvos Muziejų Asociacijos konkurse „Idėjų mugė”, kur mūsų kurta edukacinės programos idėja buvo išrinkta geriausia Lietuvoje.

Norime padėkoti Vytauto Didžiojo karo muziejaus vadovybei, kuri mumis pasitiki bei suteikia galimybes kurti. Taip pat kolegoms ir artimiesiems, kurie ne tik padeda, pasidalindami savo žiniomis, bet ir skatina nesustoti įgyvendinant ambicingas edukacines idėjas. Viliamės, kad minėto entuziazmo, noro ir jėgų mums užteks, o ateityje galėsime didžiuotis dar svarbesniais projektais“, – sakė Edukacijos skyriaus vedėja Erika Kisieliūtė.

M. Kvietkauskas sveikinimo kalboje akcentavo, kad šios Kultūros ministerijos premijos yra pamatinės, nes skiriamos už veiklą, sudarančią mūsų kultūros pagrindą. Pasak laikinojo kultūros ministro, tai be galo graži ministerijos tradicija, o šiemet premijos, nors yra išskirtinės ir neįprastos, turi papildomą prasmę: „Šiemet premijos teikiamos ir už susitelkimą, tvirtybę, kūrybingumą, kurie leido mums kovoti su labai didele krize kultūros sektoriui, su pandemijos iššūkiais. Be jūsų tvirtybės, be jūsų kūrybingumo, be jūsų vidinės laikysenos nebūtų buvę įmanoma tų iššūkių įveikti. Būtent už šį susitelkimą, tvirtybę ir atsidavimą savo darbui tokiu sunku metu nuoširdžiai jums visiems dėkoju. Norėčiau jums palinkėti darnios idilės, kurioje raškytumėte savo kūrybos ir veiklos vaisius.“