Karo muziejaus produktai jau ir Google Play platformoje
Vytauto Didžiojo karo muziejaus užduotis ne tik išsaugoti Lietuvos kariuomenės istoriją, bet ir kūrybiškai ugdyti pilietišką, patriotinę visuomenę. Šių tikslų muziejus siekia, atsižvelgdamas į visuomenės poreikius ir naujausių technologijų integravimą į ugdymo procesą. Naujausias projektas – Karo muziejaus ir Kauno technologijos universiteto darbuotojų kurti žaidimai jūsų telefone.
„Su Kauno technologijos universitetu bendradarbiaujame jau kelis metus. Dalyvaujame įvairiuose projektuose, renginiuose, tarptautinėse parodose. Nauja idėja – kuriamus produktus padaryti lengvai pasiekiamus plačiajai auditorijai. Pirmasis bandymas – edukacinio žaidimo „Skrydis per Atlantą“ perkėlimas į Google Play platformą. Šis interaktyvus edukacinis žaidimas kviečia iš arčiau susipažinti su „Lituanicos“ skrydžio istorija. Kartu su pilotais galima išbandyti lėktuvą „Bellanca Pacemaker CH-300“, už 3250 $ patobulinti lėktuvą ir pavadinti jį „Lituanicos“ vardu. Šią ne vieną apdovanojimą pelniusio skrydžio istoriją pristatantį žaidimą galite parsisiųsti nemokamai ir išbandyti lietuvių bei anglų kalbomis. Dėkojame už šią galimybę Kauno technologijos universiteto Informatikos fakultetui“,- nauju projektu džiaugėsi Edukacijos skyriaus vedėja Erika Kisieliūtė.
Šį žaidimą galite sužaisti ir muziejuje, užsisakant edukacinę programą „Lituanicos“ skrydis per amžius atminty“. Jos metu taip pat apžiūrėsite originalias lėktuvo nuolaužas, asmeninius pilotų daiktus bei išgirsite dar daugiau pasakojimų apie skrydį (Daugiau skaitykite čia: https://bit.ly/306at1U). O nuskenavus „Lituanicos“ magnetuką, įsigytą muziejaus suvenyrų kasoje, papildytos realybės pagalba namų aplinkoje, galėsite pamatyti mažą skraidantį „Lituanicos“ lėktuvėlį.
Apie „Lituanicos“ skrydį:
Edukacinis žaidimas „Skrydis per Atlantą“ yra skirtas susipažinti su dviejų drąsių pilotų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno 1933 m. žygdarbiu – Atlanto vandenyno perskridimu su lėktuvu „Lituanica“. Iš Niujorko į Kauną skridę pilotai turėjo kilnų tikslą – išgarsinti Lietuvos vardą pasaulyje. Šis tikslas buvo įgyvendintas. Žinia apie Lietuvą ir du lietuvius pilotus pasklido po visą pasaulį, o skrydis buvo vadinamas vienu iš tiksliausių. Pagal nuskristą nuotolį – 6411 km – tai buvo antras rezultatas pasaulyje, o pagal išbūtą laiką ore – ketvirtas – 37 val. ir 11 min. Taip pat į aviacijos istoriją šis skrydis įrašytas ir todėl, jog pirmą kartą iš Šiaurės Ameriką į Lietuvą buvo gabentas oro paštas. Deja, likus 650 km iki Kauno, tuometiniame Soldine, Vokietijoje (dab. Lenkija, Myslibožo apylinkės, Pščelniko kaimo miškas) įvyko katastrofa, kurios metu dėl prastų oro sąlygų ir variklio gedimų lėktuvas nukrito, o pilotai žuvo. Nepaisant to, jų atminimas yra įamžintas ne vienoje Lietuvos vietovėje, o originalias lėktuvo nuolaužas bei kitas skrydžio relikvijas galima pamatyti Vytauto Didžiojo karo muziejuje Kaune.
Žaidimo nuorodą rasite čia: shorturl.at/eovFP