Karo muziejuje atgims Japonijos kultūra

2020 m. spalio 13 d. 14 val. Karo muziejuje atgims Japonijos kultūra ir karyba. Minint Sugiharos savaitę, skirtą įamžinti japonų diplomato Čiunės Sugiharos atminimą, muziejuje bus atidaryta paroda „Kario kelias“. Parodos atidarymo metu galėsite išgirsti unikalų pasakojimą apie išskirtinius Japonijos ginklus, sužinoti apie Japonijos kario kodeksą, įsigilinti į Japonijos kultūrą.

Parodoje ypatingas dėmesys bus skiriamas ir japonų kovos menams. Be japonų kultūrai būdingų daiktų – kaligrafinių piešinių, arbatos gėrimo ceremonijos daiktų, jūsų dėmesį patrauks neįprasto 2 m dydžio strėlės, katanai, kendo apranga bei įspūdingi senoviniai samurajų šarvai. Visą parodos laikotarpį bus organizuojamos specialios edukacijos, susijusios su Japonijos kultūra – arbatos gėrimo ceremonijos, kaligrafijos mokymai, kendo mokyklos „Kyumeikan“ užsiėmimai vaikams ir suaugusiems. Ši paroda – unikali galimybė  susipažinti su Japonijos kultūra ir išvysti ypatingą, privačią, ne vienerius metus kauptą  kolekciją

Tikrasis karys tai ne titulas ir ne profesija. Pasaulyje juo gimstama nepriklausomai nuo lyties, rasės ar vietos Žemėje. Japonija – ne išimtis plačioje kovotojų padangėje su ryškiausiomis žvaigždėmis – samurajais. Kario kodeksas arba jo būties koncepcija pradėjo formuotis jau Heian (794–1185) periodu. O  pats terminas – „Kario kelias“ (bušido, iš bushi – karys + do – kelias) buvo paminėtas, tik  Edo kultūrinio periodo pradžioje neokonfucionisto Jamaga Soko (1622–1685) raštuose. Tuomet buvo įvardinti neatsiejami moraliniai kario aspektai: teisingumas, drąsa, gailestingumas, dėkingumas, nuoširdumas, garbė ir ištikimybė.

Renginyje būtina dėvėti apsaugines veido priemones.
Bus filmuojama ir fotografuojama.
Renginys NEMOKAMAS
Daugiau informacijos: R. Rajeckienė, tel. nr. 8 37 22 28 47.