Karo muziejuje atidaryta Lietuvos karo inžinerijos istorijai skirta paroda
Atidarėme parodą!
Daugybė įdėto darbo ir išlieto prakaito ir jau galime pakviesti į Lietuvos karo inžinerijos istorijai skirtą parodą.
Paroda „Prakaitu grįstas kelias. Lietuvos karo inžinerijos istorija“ pasakoja apie inžinierių svarbą karyboje ir rodo, kad ne tik ginklas yra svarbus ir padeda kovoti su priešu.
Chronologiškai parodos lankytojai keliauja nuo dar IX a. paminėtos Apuolės gyvenvietės iki modernaus išminavimo roboto. Lankytojų taip pat laukia ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, Pirmojo pasaulinio, 1918-1940 m. Lietuvos Respublikos, partizanų kovų karo inžinerija. Daug dėmesio parodoje skiriama partneriams – Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos batalionui, šiais metais švenčiančiam įkūrimo trisdešimtmetį.
Lankytojai supažindinami apie įtvirtinimų ir užtvarų įrengimu, pilių ir tvirtovių gynyba ir šturmu, inžinerinių komunikacijų tiesimu ir priežiūra, bunkerių ir apkasų įrengimu, sprogmenų neutralizavimu ir užminavimu. Viskuo, ko reikia priešui stabdyti ir tiesti kelią saviškiams.
Buvo itin malonu sulaukti Lietuvos kariuomenės vado gen. Raimundo Vaikšnoro. Jis atidarymo metu apdovanojo Lietuvos kariuomenės inžinierius, pasižymėjusius operacijoje Pabradės poligone. Pagarba kariams!
Taip pat atidaryme lankėsi Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Artūras Radvilas, Lietuvos kariuomenės Pirmosios divizijos vadas brg. gen. brg. gen. Aurelijus Alasauskas, užsienio valstybių gynybos atašė Lietuvoje bei kiti garbūs svečiai. Muzikinius kūrinius atliko styginių kvartetas „Diukos“.
Parodą „Prakaitu grįstas kelias. Lietuvos karo inžinerijos istorija“ galite lankyti iki pat metų pabaigos – 2025 m. gruodžio 31 d.
Parodos globėjas:
Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono vadas plk. ltn. Ramūnas Sabaitis
Parodos partneriai:
Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas
Biržų krašto muziejus „Sėla“
Kėdainių krašto muziejus
Ukrainos nacionalinės mokslų akademijos Archeologijos instituto Archeologijos muziejus
Raseinių krašto istorijos muziejus
Lietuvos nacionalinis dailės muziejus
Kauno tvirtovės parkas
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras
Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija
Šiaulių „Aušros“ muziejus
Trakų istorijos muziejus
Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centas