Karo muziejuje įgyvendintas Lietuvos kultūros tarybos finansuotas projektas „Išmani edukacinė programa vaikams ir paaugliams „Jūrų sargai“

2020 m. buvo išskirtiniai ne tik Lietuvai, bet ir visam pasauliui. Užklupusi viruso pandemija pakoregavo visų įstaigų, tame tarpe ir muziejų, darbotvarkes. Vytauto Didžiojo karo muziejus – ne išimtis. Vis dėlto, nepaisant iškilusių iššūkių, Karo muziejus gali pasidžiaugti ne vienu įgyvendintu projektu, o naujausias iš jų – Lietuvos kultūros tarybos finansuotas projektas „Išmani edukacinė programa vaikams ir paaugliams „Jūrų sargai“.

Projektas, skirtas pristatyti Lietuvos Karinių jūrų pajėgų istoriją, paminėti karinio laivyno įkūrimo 85-metį ir parodyti, jog Lietuva nuo seno buvo ir yra jūrinė valstybė. Įgyvendinus projektą, sukurta edukacinė programa, kurios pagrindą sudaro išmanus edukacinis žaidimas. Edukacinė programėlė šiuolaikiškai ir įdomiai pristato svarbiausias istorines-jūrines temas, susijusias su Lietuva: Baltų laivybą, vikingų antpuolius ir kryžiuočių įsitvirtinimą, Hanzos miestų sąjungą, geografinių atradimų įtaką ir pirmojo admiraliteto steigimą Europoje, Tarpukario laivybą ir Lietuvos Karinio jūrų laivyno įsteigimą bei šiuolaikinės Lietuvos karines jūrų pajėgas. Visą edukacinę programą sudaro ne vien edukacinis žaidimas, bet ir kitos kūrybinės veiklos: karinių laivų kūrimas ir modeliavimas, jūrinių mazgų rišimo estafetės, susipažinimo su jūrinėmis specialybėmis žaidimas bei rekonstruotų tarpukario Lietuvos karo laivo „Prezidentas Smetona“ jūreivių kepurių matavimasis ir įsiamžinimas originaliose nuotraukose.

Projektas įgyvendintas šių metų gruodžio pradžioje, tačiau dėl susiklosčiusios situacijos pasaulyje, muziejus šiuo metu nedirba, todėl šią edukacinę programą galėsite išbandyti pasibaigus karantinui. Projektą kūrė ir prie jo dirbo ne tik Karo muziejaus istorikai, bet ir KTU IF bei istorinių rūbų ir uniformų rekonstrukcijas gaminantis Ramūnas Skvireckas, tad šis projektas leidžia įdėmiau pažvelgti į  jūreivystės istoriją ir suteikia džiaugsmo lankytojams ne tik paimant į rankas planšetinius kompiuterius, bet ir įsitraukiant į kūrybines dirbtuves.

Dėkojame visiems partneriams ir nekantraujame šią edukacinę programą pristatyti Jums.