Karo muziejuje lankėsi garsus simbolistas Gintaras Karosas
Vytauto Didžiojo karo muziejuje vyko susitikimas su lietuvybės puoselėtoju ir stilizuoto Vyčio autoriumi Gintaru Karosu. Tai žmogus, kuris įrodė, kad simboliai yra galinga kovos už Lietuvos laisvę priemonė.
„Kai pradėjau kurti ir platinti tautinę atributiką, Lietuvos net nebuvau matęs. Nemačiau nei Gedimino kalno, nei kitų žinomų vietų, viską dariau iš žmonių pasakojimų bei knygų, kuriose ir perskaičiau apie lietuviams puikiai žinomas vietas. Amerikos rinkimų kampanijos leido man įsigilinti į tai kaip yra daroma veiksminga reklama. Mano kurti „I Love Lithuanians“ ir kiti lipdukai bei plakatai buvo puikus postūmis tam, kad žmonės pamatę juos paklaustų „Tai kur ta Lietuva?“. Taip mes su savo produkcija pradėjome važinėti po tarptautines muges bei festivalius ir su kiekviena išvyka mano noras kurti tautinę atributiką tik stiprėjo. Tai buvo nepaprastas jausmas“,- sakė Gintaras Karosas.
„Vytauto Didžiojo karo muziejaus viena pagrindinių funkcijų ugdyti pilietinę, patriotinę visuomenę. Fondai nuolat pildomi nuotraukomis, ginklais, meno dirbiniais, spauda, tačiau mažiausiai sukaupta vaizdo įrašų, atspindinčių ne tik karybos istoriją, bet ir valstybės gyvavimo etapus. Todėl dėkojame Gintarui Karosui už dovaną muziejui ir visai Lietuvai. Ši kolekcija ne tik papildė fondus svarbia medžiaga, bet taip pat bus puiki proga medžiagą pamatyti visiems norintiems“,- sakė viešųjų ryšių specialistė Dovilė Andrijauskaitė.
Gintaras Karosas būdamas dviejų metų kartu su tėvais išvyko gyventi į JAV, tačiau nuolatos būdavo lietuviškoje aplinkoje: lietuviškos enciklopedijos, įvairi skautų veikla ir lietuviški žurnalai sukūrė neapsakomą meilę Lietuvai.
Pirmą kartą Lietuvoje G. Karosas kartu su lietuvių jaunimo grupe apsilankė 1977 m. Kaip teigia pats G. Karosas, kelionė buvo labai įdomi. Nuo 1982 m. lankytis Lietuvoje jis pradėjo nuolat. Vienas didesnių lietuvybės puoselėtojo nuopelnų – tautinių simbolių ir lietuviškos atributikos sklaida Amerikoje.