Karo muziejuje pristatyta virtuali paroda „Tiksintis laikas“

Pirmieji Istorinių daiktų rinkinio eksponatai gauti 1921 m., įkūrus Karo muziejų, tačiau kaip atskiras rinkinys pradėtas formuoti tik 1953 m. Jis iš kitų muziejaus rinkinių išsiskiria savo specifika – čia sukaupti ir saugomi skirtingų rūšių, medžiagų eksponatai. Šiuo metu Istorinių daiktų rinkinyje yra daugiau nei 18 000 eksponatų, iš kurių net 150 priklauso laikrodžių kolekcijai. Apie ją pristatoma naujausia paroda „Tiksintis laikas“.

Laikrodžių kolekcijos pagrindą sudaro XIX a. pabaigos–XX a. I pusės Šveicarijoje, JAV ir Rusijoje pagaminti kišeniniai ir rankiniai laikrodžiai, iš kurių net 20 pagaminti iš brangiųjų metalų: sidabro ir aukso. Taip pat kolekcijoje svarbūs XVIII a.–XIX a. židinio laikrodžiai,  XX a. I pusės žadintuvai, staliniai, sieniniai laikrodžiai ir 3 dideli ant grindų pastatomi laikrodžiai, sumontuoti medinėse spintose.

Kolekcijoje yra keletas išskirtinių laikrodžių: sieninis laikrodis, pagamintas „Mauthe“ firmoje, gautas iš prezidento A. Smetonos Užulėnio dvaro, šveicariškas sieninis laikrodis tarpukariu naudotas Joniškėlio geležinkelio stotyje, ant kurio ciferblato yra užrašas „Lietuvos geležinkeliai“ ir Vytis. Taip pat svarbūs ir žymių žmonių laikrodžiai – laikrodis „AEG“, priklausęs Lietuvos geležinkelių direktoriui F. Dobkevičiui, kišeninis laikrodis, priklausęs Lietuvos kariuomenės gen. Kaziui Skučui, kišeninis laikrodis „Zenith“ firmos, priklausęs VDU prof. fizikui, Steigiamojo seimo nariui V. Čepinskiui.