Karo muziejuje – susitikimas su garsiu simbolistu Gintaru Karosu

2020 m. rugsėjo 22 d. 15.00 val. Vytauto Didžiojo karo muziejuje vyks susitikimas su lietuvybės puoselėtoju ir stilizuoto Vyčio autoriumi Gintaru Karosu. Tai žmogus, kuris įrodė, kad simboliai yra galinga kovos už Lietuvos laisvę priemonė. Pokalbį moderuos Lietuvos istorikas, rašytojas, diplomatas, profesorius Alfonsas Eidintas.

„Kai pradėjau kurti ir platinti tautinę atributiką, Lietuvos net nebuvau matęs. Nemačiau nei Gedimino kalno, nei kitų žinomų vietų, viską dariau iš žmonių pasakojimų bei knygų, kuriose ir perskaičiau apie lietuviams puikiai žinomas vietas. Amerikos rinkimų kampanijos leido man įsigilinti į tai kaip yra daroma veiksminga reklama. Mano kurti „I Love Lithuanians“ ir kiti lipdukai bei plakatai buvo puikus postūmis tam, kad žmonės pamatę juos paklaustų „Tai kur ta Lietuva?“. Taip mes su savo produkcija pradėjome važinėti po tarptautines muges bei festivalius ir su kiekviena išvyka mano noras kurti tautinę atributiką tik stiprėjo. Tai buvo nepaprastas jausmas“,- sakė Gintaras Karosas.

Gintaras Karosas būdamas dviejų metų kartu su tėvais išvyko gyventi į JAV, tačiau nuolatos būdavo lietuviškoje aplinkoje: lietuviškos enciklopedijos, įvairi skautų veikla ir lietuviški žurnalai sukūrė neapsakomą meilę Lietuvai.

Pirmą kartą Lietuvoje G. Karosas kartu su lietuvių jaunimo grupe apsilankė 1977 m. Kaip teigia pats G. Karosas, kelionė buvo labai įdomi. Nuo 1982 m. lankytis Lietuvoje jis pradėjo nuolat. Vienas didesnių lietuvybės puoselėtojo nuopelnų – tautinių simbolių ir lietuviškos atributikos sklaida Amerikoje.

Renginyje bus fotografuojama ir filmuojama.
Privaloma dėvėti kaukes ar kitas veido apsaugos priemones.
Renginys nemokamas.
Daugiau informacijos: Regina Rajeckienė, tel. nr. (8 37) 22 28 47.