Karo muziejuje susitikimas su „Kaunas 2022“ ambasadore Bella Shirin

Rugsėjo 23-iąją minima Lietuvos žydų genocido diena. Minint šią dieną rugsėjo 22 d. 16.00 val. Karo muziejuje organizuojamas susitikimas su menininke, aktyvia visuomenininke, „Kaunas 2022“ ambasadore Bella Shirin. Kaune gimusi, čia grįžusi gyventi menininkė susitikimo metu prisimins  tragišką savo gentainių likimą, skurdžią pokario vaikystę, papasakos apie žydų kultūrą prieškario Kaune, savo meilę Kaunui ir gyvenimą atvira širdimi.

Per stebuklą išgyvenę Holokaustą, išvaduoti iš koncentracijos stovyklos, Belos tėvai apsigyveno Kaune, čia ji ir gimė. Sovietmečiu, po ilgų vargų, šeima gavo leidimą išvykti į Izraelį. Tačiau Bella niekada nepamiršo Lietuvos ir gimtojo miesto. Į Kauną grįžusi gyventi menininkė Bellą Shirin teigia, kad jos tikslas – pažadinti turtingą Kauno daugiakultūrę atmintį, o vienas svarbiausių jos priesakų – negalima gyventi vien skaudžia praeitimi, reikia kalbėti apie šviesius dalykus, kurie juos vienijo – apie lietuvius, nacių okupacijos metais gelbėjusius žydus, padėjusius jų šeimoms.

Apie B. Shirin 

Bella Shirin gimė ir augo Kaune po Antrojo pasaulinio karo. Ji čia gimė po to, kai į miestą grįžo koncentracijos stovykloje išgyvenę tėvai. Stalino režimas Bellos tėčiui buvo tarsi antra koncentracijos stovykla, todėl visa šeima pasitraukė į Izraelį. Čia ji baigė Tel Avivo muzikos Akademiją ir Bankininkystės kolegiją. Nors Izraelyje Bella labai greitai pritapo, išmoko naują kalbą, tačiau jos ilgesys Lietuvai niekada nedingo.

Norinčius dalyvauti susitikime kviečiame registruotis el. p. [email protected].
Dalyvaujantys renginyje turi pateikti galimybių pasą. Rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ir kt.).
Daugiau informacijos: Regina Rajeckienė, tel. nr. 8 37 222 847.