Klaipėdos išvadavimo medalis

Klaipėdos išvadavimo medalis. Lietuva, 1925 m. Medalis skydo formos, vieno aukšto, dvipusis. Ąsele ir grandele sujungtas su žiedu, per kurį pervertas žalios, baltos ir raudonos spalvos kaspinėlis. Averse vaizduojamas dvigubas kryžius. Kraštinės apvadėlyje išgraviruoti įrašai: VYR. MAŽ. LIETUVOS / GELBĖJIMO KOMITETAS ir rombo forma. Medalio viršutiniame skydelyje pavaizduotas Lietuvos herbas Vytis. Reverse vaizduojamas švyturys ir elnias. Kraštinės apvadėlyje išgraviruoti įrašai: KLAIPĖDA 1923 m. / SAUSIO 15. D. ir rombo forma. Medalio viršutiniame skydelyje vaizduojamas Klaipėdos miesto herbas. Gurtas lygus.

Medalis įsteigtas Vyriausiojo Mažosios Lietuvos gelbėjimo komiteto iniciatyva ir buvo teikiamas Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos karinės akcijos dalyviams. Sidabriniu medaliu buvo apdovanojami karininkai ir vadai.

Medalis įteiktas gen. ltn. Jonui Bulotai (1855–1942 m.) Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos organizavimo ir karinės operacijos metu ėjusiam Krašto apsaugos ministerijos I ir II rūšies ypatingų reikalų karininko pareigas.

Medalio matmenys – 55 x 32 mm