Konservuoti ir restauruoti Radikių kapinyno radiniai bei Napoleono Didžiosios armijos uniformos dalys

Vytauto Didžiojo karo muziejus, siekdamas būti ne tik modernia, patrauklia reikliai visuomenei įstaiga, bet vieta, kurioje susijungia visa Lietuvos karo istorija, nuolat atnaujina savo ekspozicijas bei pildosi unikaliomis muziejinėmis vertybėmis, atskleidžiančiomis paslaptingus bei nežinomus visuomenei istorijos puslapius. Iškeltus tikslus įgyvendinti muziejui ir visam kultūros sektoriui padeda Lietuvos kultūros taryba – suteikia galimybę įstaigoms rengti projektus bei pretenduoti į jų finansavimą.

Vytauto Didžiojo karo muziejus Lietuvos kultūros tarybai pateikė projektą, kuriuo buvo siekiama restauruoti bei konservuoti VDKM rinkinių vertybes, rastas Radikių kapinyne ir Kauno miesto gatvėse. Taryba patikėjo projektu ir buvo pasirašyta projekto dalinio finansavimo sutartis. Projekto metu ne tik restauruoti, konservuoti 104 Radikių kapinyno radiniai, bet ir 12 Napoleono Didžiosios armijos uniformos dalių, kurios atskleidė įspūdingų detalių apie Napoleono žygius Lietuvoje. Restauravimo bei konservavimo darbus atliko Valdovų rūmų ir Prano Gudyno restauratoriai.

Nuoširdžiai dėkojame Lietuvos kultūros tarybai, prisidėjusiems prie šių neįtikėtinų muziejinių vertybių atkūrimo bei naujų istorinių faktų atradimo. Džiaugiamės, kad Napoleono žygius menančios muziejinės vertybės taps prieinamos ne tik muziejaus rinkiniuose dirbantiems darbuotojams, bet ir visai akademinei bendruomenei.

Artimiausiu metu šios muziejinės vertybės ir netikėtai su jomis atrastos paslaptys bus pristatytos Vytauto Didžiojo karo muziejaus lankytojams.

 

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba
Daugiau apie Tarybą