Muziejuje vyko R. Bogdano knygos „Dūris“ pristatymas

Balandžio 4-osios popietę Sausio 13-osios įvykių dalyvis, politikos apžvalgininkas, buvęs Sąjūdžio dalyvis Ramūnas Bogdanas pristatė dar dažais kvepiančią knygą „Dūris“. Pokalbio metu žurnalistas aptarė prieš beveik dešimt metų Ukrainoje prasidėjusią šalies metamorfozę, papasakojo apie Maidano revoliuciją, karo rytų Ukrainoje pradžią, o pristatymo moderatorius ats. plk. Saulius Guzevičius pasidalino įžvalgomis apie nuo 2014 metų vykstantį karą Ukrainoje.

Pergale pasibaigusi Maidano revoliucija, klastinga Krymo aneksija bei karo rytų Ukrainoje pradžia – tai tik kelios 2013-2014 m. įvykių Ukrainoje temos, nagrinėjamos žurnalisto Ramūno Bogdano trilogijoje „Ukrainos tridantis”. Naujausios ir ką tik knygynus pasiekusios trečiosios knygos „Dūris” pristatymo „Delfi” apžvalgininkas, Sausio 13-osios medalininkas R. Bogdanas papasakojo apie Ukrainos atgimimo metus, pergale pasibaigusią revoliuciją, tautos kovą už šalies narystę Europos Sąjungoje, taip pat apie demokratijos gynėjus, šiandien vis dar kovojančius mūšio lauke. Kartu su rašytoju Ramūnu Bogdanu savo įžvalgomis apie ukrainiečių narsą, jų kovą už laisvę dalinosi ir atsargos pulkininkas Saulius Guzevičius.

„Dūris” – baigiamoji R. Bogdano romanų trilogijos „Ukrainos tridantis”, skirtos 2013–2014 m. įvykiams Ukrainoje, knyga. Dinamiškai, detaliai, tiksliai ir įtraukiai parašytame romane „Dūris” aprašomi tikri Ukrainos įvykiai, perteikiant juos literatūrinį personažą – Kanados specialiųjų pajėgų karį Niką Fosa. 2018 m. pasirodė pirmas trilogijos romanas „Prie bedugnės”, o 2020 m. antrasis – „Juodas sniegas, raudonas dangus”.