Muziejuje naujausią knygą pristatė vrš. E. Kuckailis

Rugsėjo 29-osios pavakarę Vytauto Didžiojo karo muziejuje vyko vieno iš Jėgerio bataliono kūrėjų, partizanų tyrinėtojo vrš. Ernesto Kuckailio naujausios, 9-osios knygos „Partizanai: kovoti, išgyventi, nugalėti“ pristatymas.

Susitikimo metu autorius dalinosi tyrinėjimų metu atrastomis naujomis detalėmis apie ginkluotą pasipriešinimą Lietuvoje, apžvelgė knygoje aprašomą partizaninio karo struktūrą, taktikas bei logistiką, papasakojo, kokią reikšmę kovoje už laisvę turėjo žvalgyba bei spauda. Vrš. Kuckailis su klausytojais pasidalino ne tik naujausios knygos atradimais, bet ir kartu su Karybos instituto patarėju V. Šereliu atliko užburiančius muzikinius kūrinius.

Daugiau apie knygą „Partizanai: kovoti, išgyventi, nugalėti“

Šį kartą skaitytojo rankose jau devintoji Ernesto Kuckailio knyga. Partizaninis karas, Laisvės kovos neatsitiktinai tapo jo knygų tema. Tai atėjo iš šeimos, su genais ir motinos pienu: jo šeima buvo tiesiogiai susijusi su ginkluota rezistencija, paliesta ir skaudžių netekčių. Todėl ankstesnėse knygose partizaninis karas atskleidžiamas labiau per žmonių išgyvenimus, kartais paprastus buitinius dalykus, nesiekiant tiksliai atkurti įvykių. Ši knyga kitokia. Joje gausu svarbių ištraukų su nuorodomis į šaltinius. Atlikta partizaninio karo pokyčio analizė, apžvelgta struktūra, taktika, logistika, žvalgyba, spauda ir t. t. O svarbiausia – asmenybės.

Karas po karo Lietuvoje baigėsi 1993 metų rugpjūčio 31 dieną, kai paskutinis okupantas paliko Lietuvos teritoriją. Ernestas Kuckailis – tiesioginis šių įvykių dalyvis. Partizanų valstybė laimėjo. Ernestas užbaigė protėvių pradėtą kovą prieš žiaurųjį okupantą. Žodis „užbaigė“ neturėtų būti suprastas neteisingai. Laisvė turi būti saugoma, stiprinama ir puoselėjama. Knyga „Partizanai: kovoti, išgyventi, nugalėti“ skaitytojui primins, kokia jos kaina. Dabar saugant tautos atmintį svarbiausias Ernesto ginklas – rašytojo plunksna.