Liepos 14 d. vyks susitikimas su menotyrininke Aušrine Cemnolonske

2021 m. liepos 14 d. 17.30 val. Vytauto Didžiojo karo muziejuje vyks susitikimas su menotyrininke, Vytauto Didžiojo universiteto dėstytoja Aušrine Cemnolonske, kurio metu bus pristatyta ką tik pasirodžiusi jos knyga „Lietuvos istorija dailėje“.

Kaip teigia autorė, šiai knygai atsirasti didžiulį pagrindą padėjo gausios ikonografinės medžiagos, pasklidusios po įvairias Lietuvos, Lenkijos, Danijos, Vatikano, Jungtinių Amerikos Valstijų institucijas, privačias kolekcijas surinkimas. Monografijoje analizuojamas Lietuvos istorijos įvykių, kaip valstybinės reikšmės permainų, kaip politinių sprendimų, lemiančių šalies ir žmonių gyvenimo pokyčius vaizdavimas dailės kūriniuose nuo XVIII a. pabaigos iki XXI a. pradžios. Pirmąsyk apibendrinamas istorinės tematikos dailės kūrinių masyvas, atskleidžiamos kontekstinės kūrinių prasmės ir šio žanro raidos ypatybės. Paliečiami politinės galios ir dailininkų pasirinkimo aspektai, istorinių siužetų selektyvumo, susijusio su istorijos perrašinėjimo procesais klausimai. Istorinė dailė atskleidžiama kaip atminimo kultūros dalis ir aktyvi konstruojamo nacionalinio naratyvo dalyvė.  

Apie autorę  

Aušrinė Cemnolonskė – dailės istorikė, humanitarinių mokslų daktarė, Vytauto Didžiojo universiteto, Menų fakulteto docentė, rašanti ir skelbianti publikacijas bei skaitanti paskaitas apie XIX – XXI a. Lietuvos ir Europos vaizduojamosios dailės procesus, dailininkus, istorinę atmintį dailėje.  

Renginį moderuos menotyrininkas prof. dr. Helmutas Šabasevičius.

Norinčius dalyvauti renginyje, kviečiame registruotis el. paštu [email protected].

Daugiau informacijos tel. nr. 8 37 222 847.