Lietuvos kariuomenės diena atšvęsta miklinant protus

Pusšimtis ar daugiau Lietuvos karių, Vytauto Didžiojo karo muziejaus Didžiojoje salėje sukančių galvas ir bandančių atsiminti žodį, padėsiantį atsakyti į klausimą – graži Karo muziejaus tradicija.

Lietuvos kariuomenės diena švenčiama lapkričio 23-ąją ir ta proga Lietuvos kariuomenės Kauno ir Ruklos įgulų karinių vienetų atstovai susirenka į tradicinį kariuomenės protmūšį. Juk Lietuvos gynėjas turi būti išprusęs ir pasikaustęs, tiesa?

Šiais metais į Vytauto Didžiojo karo muziejaus protmūšį susirinko 14 komandų, po tris žaidėjus kiekvienoje. Komandos varžėsi atsakinėdamos į klausimus iš Lietuvos ir pasaulio karybos istorijos, dalyvavo nuo protmūšių neatsiejamame blico ture.

Yra populiarūs bendrųjų žinių ar teminiai (kino, muzikos, futbolo ir t.t.) protmūšiai, o Lietuvos kariams rengiamas karybos protmūšis. Tad ir klausimai atitinkami – apie šarvus, ginkluotę, mūšius, karus, žvalgybą, maskuotę ir kitus dalykus, pažįstamus tiek kariui, tiek kiekvienam krašto apsaugos sistemos darbuotojui.

Šiais metais nepralenkiami buvo ir nugalėjo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono komanda „DVYLIKTUKAS“. Jiems ant kulnų lipo antrąją vietą užėmusi Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto 2-osios rinktinės komanda „2 RINKTINĖ“ bei trečioje vietoje likusi Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės komanda „LŪŠIS MEDŽIOKLĖJE“.

Visos dalyvavusios komandos gavo Vytauto Didžiojo karo muziejaus padėkas ir atminimo dovanas, o prizininkai buvo apdovanoti ne tik diplomais, bet ir Karo muziejaus bei rėmėjų dovanomis.

Iki sekančių protmūšių!

Už geriausių protmūšininkų apdovanojimą dėkojame įmonei „Šakočių Meistrai“ – puikaus skonio šakočių ir kitų skanėstų kepėjams. Kviečiame apsilankyti jų elektroninėje parduotuvėje ir pasižiūrėti, kiek visko gražaus ir skanaus jie gamina.

Nuoširdžiai dėkojame visoms dalyvavusioms komandoms. Šiais metais karių protmūšyje, sskirtame Lietuvos kariuomenės 105-osioms metinėms varžėsi:

Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto 2-osios rinktinės komanda „2 RINKTINĖ“

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro erdvės kontrolės centro komanda „BUNKERIS“

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono komanda „DVYLIKTUKAS“

Logistikos valdybos Įgulų aptarnavimo tarnybos Kauno įgulos aptarnavimo centro komanda „GEDIMINO 19“

Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyba „KARO MEDIKAI“

Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos Karo kartografijos centro komanda „KARTOGRAFAI“

Lietuvos kariuomenės Karo policijos Kauno įgulos komanda „KiloPapa“

Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo pėstininkų bataliono komanda „KUMŠTIS“

Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės komanda „LŪŠIS MEDŽIOKLĖJE“

Lietuvos kariuomenės karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Kauno regioninio Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus komanda „MADAGASKARAS“

Lietuvos kariuomenės karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Kauno regioninio Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus komanda „MAZIMBA“

Lietuvos kariuomenės Sausumo pajėgų pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono komanda „NESPROGĘ“

Lietuvos šaulių sąjungos komanda „ŠAULYS“

Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono komanda „THC“