Lietuvos kariuomenės kariai dalyvavo tarptautinėse pratybose „Angies kirtis 2019”

Tarptautinėse pratybose „Angies kirtis 2019” patirtimi dalinosi Baltijos šalių, Nyderlandų bei Ispanijos kariuomenių snaiperiai

Rugsėjo 4 d. pasibaigusiose tarptautinėse snaiperių pratybose „Wiper Strike 2019“ (liet. „Angies kirtis 2019“) varžybų metu geriausiai komandų įskaitoje pasirodė Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono snaiperių ketveriukė, o porų įskaitoje nugalėjo Lietuvoje dislokuoto NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės kariai iš Nyderlandų.

Beveik dvi savaites Rokiškio ir Švenčionių rajonuose vykusiuose mokymuose kartu treniravosi ir dalinosi patirtimi Baltijos šalių bei Lietuvoje ir Latvijoje dislokuotų NATO priešakinių pajėgų kontingentų snaiperių komandos iš Nyderlandų ir Ispanijos.

Daugiau nei 70 pratybų dalyvių treniravosi naikinti taikinius iš tolimų distancijų, atlikti infiltraciją į priešišką teritoriją ir eksfiltruotis persekiojant kinologams su tarnybiniais šunimis. Kartu  treniravosi atlikti informacijos rinkimo, taikinių stebėjimo bei neutralizavimo užduotis. Mokymus vainikavo snaiperių varžybos, kurių metu buvo tikrinami karių orientavimosi nakties metu, šaudymo į taikinius nežinomais atstumais, naudojant įvairių tipų ginkluotę, sėlinimo ir taktinių veiksmų vandenyje įgūdžiai.

„Pagrindinis pratybų tikslas – pasikeisti išmoktomis pamokomis ir sukaupta patirtimi tarp trijų Baltijos šalių karinių pajėgų snaiperių bei NATO priešakinių pajėgų kontingentų Lietuvoje ir Latvijoje atstovų – buvo pasiektas. Pratybų scenarijus buvo paremtas šiuolaikinių konfliktų patirtimi ir snaiperių panaudojimu juose, o realistiškumo pratyboms suteikė užduočių vykdymas apgyvendintoje vietovėje,“ – po mokymų sakė Algirdo bataliono snaiperių būrio vadas vyresnysis seržantas Marius Bukis.

Tarptautines snaiperių pratybas „Wiper Strike 2019“ organizavo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis pėstininkų batalionas.

KAM Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamento informacija, nuotraukų aut. – srž. Arnas Čemerka