Sąjūdžiui skirtos parodos atidarymas – jau rytoj!

Jau rytoj, sausio 10 dieną, Vytauto Didžiojo karo muziejuje bus atidaryta paroda „Sąjūdžio Lietuva: žalios žolės galia“. Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžiui skirtos parodos atidarymas – 18 valandą.

Jauniesiems lankytojams tai bus proga ne tik pamatyti pačią parodą ir susipažinti su šiuo unikaliu Lietuvos istorijos reiškiniu, tačiau ir pamatyti bei pakalbinti pačių sąjūdiečių. Laikmetį menantiems lankytojams atidarymas bus proga susitikti, pabendrauti, prisiminti tuos laikus, papasakoti apie juos.

Parodoje „Sąjūdžio Lietuva: žalios žolės galia“ Sąjūdis atskleidžiamas ne tik kaip Lietuvą į išsivadavimą atvedęs, bet ir kaip vadinamasis žalios žolės (angl. grassroots) visuomeninis judėjimas, pasižymėjęs aukšta saviorganizacija, masiniu įsitraukimu bei plitimu. Sąjūdis buvo ne tik didžiųjų miestų, tačiau ir provincijos judėjimas. Paroda atskleidžia Sąjūdį kaip įvykį, įrodantį, jog laisvės siekis nemiršta net ir per ilgus okupacijos metus. Parodos logotipo autorius – Kęstutis Vaikšnoras. 

Žalios žolės simbolis Sąjūdžiui tinka dar ir dėl to, kad didelė dalis sąjūdiečių žygių buvo už ekologišką Lietuvą: už švarią gamtą, tyrą orą, prieš taršius projektus, būsimas ekologines bombas.

Ateikite. Lauksime jūsų.

Parodos proga primename, kad, jei jūs turite kokių nors su Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio veikla susijusių nuotraukų, dokumentų, leidinių, raiščių, daiktų, vaizdo ir garso įrašų ar panašių reliktų, mes juos labai mielai priglaustume Karo muziejaus rinkiniuose, tyrinėtume ir išsaugotume ateities kartoms.

Jei parodos atidaryme apsilankyti nepavyks, paroda „Sąjūdžio Lietuva: žalios žolės galia“ veiks iki kovo 3 dienos.