Ukrainos kultūra neturi kuo gintis – padėkime jai

Šiandien, lapkričio 28 dieną, startuoja paramos akcija „Ukrainos kultūra neturi kuo gintis“, kurios metu siekiama surinkti lėšų naikinamo ir vagiamo Ukrainos paveldo išsaugojimui.

2023 m. lapkričio 15 d. duomenimis, nuo 2022 m. vasario 24 d. UNESCO Ukrainoje užfiksavo jau 329 objektams padarytą žalą: 125 religiniams pastatams, 28 muziejams, 143 istorinės ir (arba) meninės reikšmės pastatams, 19 paminklų, 13 bibliotekų, 1 archyvui.

Nuo Rusijos agresijos nukentėjo Odesos ir Lvivo istoriniai centrai, Kijevo Šv. Sofijos katedra ir vienuolyno pastatų ansamblis, didelę žalą patyrė Odesos archeologijos muziejus, Jūrų muziejus ir kiti objektai.

Iki gruodžio 26 dienos Lietuvos muziejų lankytojai ir darbuotojai kviečiami prisijungti prie akcijos, kurios metu surinktos lėšos bus skirtos rusų naikinamo Ukrainos paveldo išsaugojimui, restauravimo medžiagos ir įrankių įsigijimui.

Iniciatyvą organizuoja Lietuvos nacionalinis muziejus, LRT ir „Stiprūs kartu“.

Prie paramos iniciatyvos „Ukrainos kultūra neturi kuo gitnis“ jungiasi Lietuvos muziejų asociacija, vienijanti 100 šalies muziejų. Akcijos metu Lietuvos visuomenė kviečiama paaukoti numeriu 1409, skiriant 5 eurus arba pervesti norimą sumą į sąskaitą, nurodytą paramos akcijos specialiame polapyje https://lnm.lt/paramos-akcija-ukrainos-kultura-neturi-kuo-gintis/