Vytauto Didžiojo karo muziejuje atidaryta Lietuvos narystei NATO skirta paroda

Prieš 20 metų Vakarų pasaulis įvertino Lietuvos Respublikos raidą ir pastangas keistis ir šalis buvo pakviesta prisijungti prie Europos Sąjungos ir NATO aljanso. Narystė šios organizacijose – vienas didžiausių moderniosios Lietuvos Respublikos pasiekimų. Ir, kaip rodo pastarojo dešimtmečio įvykiai, ši narystė šiandien yra bene patikimiausias Lietuvos Respublikos saugumo garantas.

Bendradarbiavimas ir narystė NATO yra ne tik stiprėjantys valstybės gynybiniai pajėgumai, tačiau ir galimybė Lietuvą Vakarų partneriams pristatyti kaip patikimą partnerę. Šitokią bendrystę įprasmina ir naujosios Vytauto Didžiojo karo muziejaus parodos pavadinimas. Paroda „Kartu mes esame stiprūs“ atidaryta kovo 2 dieną ir veiks iki 2024 metų gegužės 11 dienos.

Lietuvos narystei NATO skirtos parodos atidaryme dalyvavo Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, pokalbyje – diskusijoje aptarę saugumą, gynybą ir naują geopolitinę realybę. Taip pat parodos atidaryme apsilankė ir įvairių Lietuvos kariuomenės padalinių vadai. Parodos globėjas – Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Artūras Radvilas.

Paroda pasakoja apie Lietuvos kelią ir narystę NATO aljanse, pristato Lietuvos kariuomenės kelią nuo sovietinės ginkluotės ir ekipuotės iki moderniausios technikos ir ginkluotės. Ar žinojote, kad šiuo metu Lietuvos kariai aprūpinti vienomis geriausių pasaulyje pėstininkų kovos mašinų, artilerijos ir priešlėktuvinės gynybos sistemų?

Pristatomi ne tik Lietuvos kariuomenės naudojamų laivų ir orlaivių modeliai, įvairių laikmečių Lietuvos karių uniformos, ekipuotės elementai, tačiau ir ginkluotė. Lankytojai išvys ne tik lengvuosius pėstininkų ginklus, tačiau ir legendinį amerikietišką sunkųjį kulkosvaidį „M2 Browning“, užtaisytą įspūdingo dydžio šaudmenimis. Lietuvos muziejai itin retai eksponuoja mūsų dienų prieštankinę ginkluotę, o parodos „Kartu mes esame stiprūs“ lankytojai galės pamatyti keletą skirtingų laikmečių ginklų, skirtų šarvuotai technikai naikinti.

Lietuvos kariuomenė stiprinosi ne tik namuose, tačiau ir dalyvaudama išvykose. Smėlynus raižantis motociklas „Yamaha“ bei kiti misijų reliktai liudija Lietuvos aktyvų dalyvavimą tarptautiniame taikos palaikyme ir mūsų šalies narsą ir ryžtą ginant vakarietiškas vertybes.

2024 metais NATO aljansas švenčia savo 75-metį, o mes švenčiame Lietuvos Respublikos narystės jame dvidešimtmetį. Turime ką švęsti, turime kuo didžiuotis!