Atveriamos muziejus skiriančios durys

Paskutinį birželio sekmadienį (30 d.) Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus ir Vytauto Didžiojo karo muziejus lankytojams atvers jau beveik šimtmetį nevarstomas juos skiriančias duris. Analogų Lietuvoje neturintis dviejų itin turtingų muziejų kompleksas – vienas ryškiausių tarpukario pareiškimų tiek apimties, tiek užmojų prasme.

Kviečiame lankytojus pasinaudoti unikalia galimybe ir iš Čiurlionio kūrybos pasaulio, pakeliui užsukant į Kosakovskių biblioteką bei apžiūrint reikšmingus Lietuvos kultūrai XIX a. pab. – XX a. pr. meno kūrinius „Priešaušrio“ parodoje patekti į Lietuvos valstybės ir kariuomenės istoriją menančias erdves. 

Nors iš pirmo žvilgsnio šie muziejai labai skirtingi tiek savo kolekcijomis, tiek tematika, tačiau  jų istorija yra neatsiejama. Muziejus skiriančių durų atvėrimas yra simbolinis aktas vedantis į tolimesnį bendradarbiavimą. Pasak Vytauto Didžiojo karo muziejaus direktoriaus Kęstučio Kuršelio, kultūra ir krašto gynyba – du svarbūs elementai visuomenės gyvenime. Todėl bendradarbiavimas šiose srityse ypatingai svarbus atviroje, naujoms iniciatyvoms imlioje visuomenėje. Ateityje, kaip teigia Nacionalinio M. K. Čiurlionio muziejaus direktorė Ina Pukelytė, vyks ne vienas bendras projektas, nes šiuolaikinio muziejaus koncepcija apima kiek daugiau – ne tik eksponatų rodymą. Darbuotojai keisdamiesi patirtimi pasisems įkvėpimo ir sieks, kad apsilankymas muziejuje būtų įdomus, intriguojantis, jaudinantis, galbūt kartais netgi nepatogus ar neduodantis ramybės įvykis.

Muziejų lankymas nemokamas.