Birželio 21 d. muziejuje vyks parodos „Šaulio kodas“ atidarymas

KAS? Parodos „Šaulio kodas“, skirtos Lietuvos šaulių sąjungos 100-mečiui, atidarymas.

KUR? Vytauto Didžiojo karo muziejuje

KADA? 2019 m. birželio 21 d. 15.00 val.

TU GALĖSI įveikti kliūčių ruožą, įminti šaulio kodą, susipažinti su Šaulių sąjungos istorine raida, uniformomis, skiriamaisiais ženklais, išbandyti interaktyvias veiklas.

Vienos savičiausių sukarintos pilietinės savigynos visuomeninių organizacijų Lietuvoje pagrindinis tikslas – ginti Lietuvos Respublikos nepriklausomybę ir jos vientisumą. 1919 m., kai Tėvynę puolė priešai, Lietuvos inteligentų dėka ginkluoti partizanų būreliai susibūrė į piliečių kovinę organizaciją – Lietuvos šaulių sąjungą, jos misija buvo ginti visai jaunos Tėvynės nepriklausomybę nuo vidaus ir išorės priešų. Šauliai tapo veržli bei galinga jėga, padėjusi Lietuvos kariuomenei ir Nepriklausomybės kovų frontuose, bunkeriuose, partizanų gretose, ir 1991 m. sausio įvykių sūkuryje.

„Parodą „Šaulio kodas“ skiriame Lietuvos šaulių sąjungos 100-mečiui paminėti. Tiek dėl mūsų pačių susidomėjimo šaulių istorija, tiek dėl glaudaus bendradarbiavimo su Lietuvos šaulių sąjunga, parodos rengimas vyko labai sklandžiai. Bendradarbiaudami turėjome galimybę parodą papildyti įdomia istorine, tekstine bei vaizdine medžiaga, kuri praturtino parodos turinį. Rengiant parodą taip pat buvo pasitelkti technologiniai sprendimai, kurių dėka lankytojas galės interaktyviai susipažinti su Lietuvos šaulių sąjungos istorija ir dabartine jos veikla“,- teigė vienas iš parodos rengėjų istorikas Deividas Bankus.

Parodos atidaryme dalyvaus Lietuvos žurnalistas Vytaras Radzevičius, Kauno dramos teatro aktorius Henrikas Savickis, kiti Lietuvos šaulių sąjungos nariai.

Apie Lietuvos šaulių sąjungą:

Lietuvos šaulių sąjunga įkurta 1919 m. birželio 27 d. Kaune. Jos tikslas buvo įtvirtinti šalies nepriklausomybę kovojant su bolševikais, bermontininkais ir lenkais. 
Idėjiniai organizacijos vadai – Vladas Putvinskis ir Matas Šalčius. Įdomu tai, kad mintys apie sukarintos organizacijos įkūrimą abiem kilo panašiu metu, tačiau skyrėsi numatomos veiklos mastai. 1919 m. M. Šalčius kartu su tuometiniais Spaudos biuro darbuotojais Antanu Vienuoliu-Žukausku, Faustu Kirša ir kitais sumanė kurti organizaciją, pajėgią ginklu saugoti Kauno miestą. Antrosios iniciatyvinės grupės, vadovaujamos V. Putvinskio, tikslas buvo padėti Lietuvos kariuomenei veikiant visoje Lietuvoje. Suvienijus jėgas „gimė“ visuomeninė sukarinta organizacija Lietuvos šaulių sąjunga. 

Paroda veiks iki 2019 m. rugsėjo 30 d.
Daugiau informacijos: Regina Rajeckienė, tel. nr. 8-37 22 28 47.