Citius, Altius, Fortius!

Visais laikais kariai turėjo pasižymėti tvirta kovine dvasia, ištverme, būti stiprūs ir gerai fiziškai pasirengę. Nuolatinis karinis fizinis rengimas ir sportas buvo ir yra svarbūs lavinant karių jėgą, ištvermę, greitį, koordinaciją, vikrumą.

Kariuomenė buvo pirmoji įstaiga, kuri Kaune, Aukštojoje Panemunėje, Karo Mokyklos teritorijoje, įrengė pirmą stadioną su gera futbolo aikštele, bėgimo takais, šuolių sektoriumi. Beveik kiekviename kariuomenės dalinyje jau buvo futbolo, krepšinio ir net teniso aikštelės. Kariuomenė daug prisidėjo ir prie sporto populiarinimo visoje Lietuvoje, pavyzdžiui, jojimo sporto pradininkai Lietuvoje yra kavalerijos pulkai, kurie rūpinosi šio sporto populiarinimu visuomenėje.

Dabar fizinis lavinimas ir sportas Lietuvos kariuomenėje – viena iš kovinio rengimo sudedamųjų dalių. Laikomasi principo, kad fizinis karių ugdymas yra visapusis harmoningos asmenybės auklėjimas, o ne tik įgūdžių formavimas. Kariai turi būti stiprūs ir dvasiškai, ir fiziškai, todėl kariuomenėje sudarytos visos sąlygos siekti gero fizinio pasirengimo. Kariams organizuojamos fizinio rengimo pratybos, kurių metu treniruojama karių ištvermė, greitis ir jėga. Be to, daliniuose yra gerai įrengtos treniruoklių bei sporto salės, daliniai rengia sporto žaidynes. Lietuvos kariai sportininkai dalyvauja Lietuvos čempionatuose,  įvairiuose sporto turnyruose, Baltijos šalių žiemos ir vasaros žaidynėse, o nuo 1994 m. dalyvauja pasaulio kariškių sporto čempionatuose. Lietuvos kariuomenės sporto klubas koordinuoja kariuomenės sportą tiek Lietuvoje, tiek tarptautinėje arenoje.

Parodą galite užsisakyti el. p. laura.rimkute@kam.lt arba tel. +370 37 22 28 47.