Comic Con Baltics 2024 pristatytos partizaniškos Karo muziejaus edukacijos

2024 m. minimos dvi svarbios Lietuvos laisvės kovų sukaktys – partizaninių kovų Lietuvos pradžios 80-metis ir Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio deklaracijos 75-metis.

Greičiausiai daugelis žinote bent keleto iškiliausių Lietuvos partizanų pavardes ir slapyvardžius, tačiau partizanų kovos buvo daug daugiau nei vien tik pavardės ir slapyvardžiai. Ar žinote, kaip įrengti partizanų stovyklą ir bunkerį taip, kad jų ilgai niekas neaptiktų? Ar mokėtumėt spausdinimo mašinėle išspausdinti tekstą? Ar gebėtumėt perskaityti jums perduotą šifruotą informaciją ir parengti šifruotą atsakymą? Ar žinote, kaip organizuotas pogrindinės partizanų spaudos tinklas? Ar žinote, iš kokių skiriamųjų ženklų buvo galima atpažinti Lietuvos partizaną? Ar esate laikę rankose ir užtaisinėję autentišką partizaninių kovų laikmečio ginklą? Ar žinojote, kaip veikė gerai organizuotas Lietuvos partizanų tinklas?
 
Partizanams atminti skirto projekto dalyviai turi ir parodyti, ir papasakoti įdomių dalykų. Kviečiame nepraleisti ir aplankyti mus, kuomet būsime jūsų miesto ir miestelio šventėje. Iki pasimatymų!
 

Šį savaitgalį muziejininkai dalyvavo Comic Con Baltics 2024 Vilniuje, o kitomis vasaros ir rudens dienomis susitikti galime čia:
Birželio 22 d. – Festivalyje „KILKIM ŽAIBU XXIV“ Ukmergėje
Birželio 29 d. – Laisvės kovotojo ir metraštininko Albino Kentros (1929-2023) gimtinėje Šilalėje
Birželio 15 d. – 16-joje Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių dainų ir poezijos šventėje „Leiskit į Tėvynę” Utenoje
Liepos 20 d. – Žilpamūšio (Pasvalio r.) kaimo šventėje
Rugpjūčio 3 d. – Tradiciame tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydyje „Su Lietuva širdy“ Ariogaloje (Raseinių r.)
Rugpjūčio 10 d. – Palomenėje (Kaišiadorių r.)
Rugsėjo 21 d. – Rokiškio miesto šventėje