Gūbriuose įamžintas Lietuvos laisvės kovotojų Kentrų atminimas

Buvo malonu šeštadienį visų sulaukti Lietuvos laisvės kovotojo ir metraštininko Albino Kentros gimtinėje!

Kartu su susirinkusiais Šilalės rajono Gūbrių kaime prasmingai pabuvome ir pasiedukavome. O taip pat įamžinome kovotojų už Lietuvos laisvę Kentrų šeimos atminimą, atidengėme ir pašventinome Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro pastatytą atminimo paminklą žuvusiems Lietuvos partizanams, Onos ir Juozapo Kentrų vaikams.

Dėkojame Šilalės krašto bendruomenei, Šilalės rajono savivaldybė administracijai, Šilalės kultūros centrui, Traksėdžio seniūnijai, Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejui, brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono kariams, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui, Lietuvos šaulių sąjungai. Dėkojame visiems susirinkusiems ir tikimės, kad matomės ne paskutinį kartą.

Gūbriuose pristatytas Vytauto Didžiojo karo muziejaus projektas „Atiduok Tėvynei, ką privalai“ tęsiasi toliau. Jo veiklų metu ne tik kviečiame paklausyti pasakojimų apie Lietuvos partizanų kovas, tačiau ir tačiau ir apžiūrėti uniformų, autentiškų laikmečio ginklų, sudalyvauti įdomiose partizaniškose veiklose.

Veiklų metu mokomės įsirengti stovyklavietę ir maskuoti bunkerį, šifruoti informaciją, naudotis spausdinimo mašinėle, organizuoti spaudos tinklą, atskirti skiriamuosius ženklus ir daugybės kitų dalykų. Partizanams atminti skirto projekto dalyviai turi ir parodyti, ir papasakoti įdomių dalykų. Kviečiame nepraleisti ir aplankyti mus, kuomet būsime netoliese.

Iki pasimatymų!

Susitikti galime čia:

Liepos 20 d. – Žilpamūšio (Pasvalio r.) kaimo šventėje

Liepos 27 d. – Anykščių miesto šventėje

Rugpjūčio 3 d. – Tradiciame tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydyje „Su Lietuva širdy“ Ariogaloje (Raseinių r.)

Rugpjūčio 10 d. – Palomenėje (Kaišiadorių r.)

Rugsėjo 21 d. – Rokiškio miesto šventėje