HUSARAI: už laisvę ir garbę!

Husarai. Kas jie? Ietimis ginkluoti raiteliai, puošnūs kavaleristai ar šarvuoti pėstininkai? Apie tai naujoje kilnojamoje parodoje „HUSARAI: už laisvę ir garbę!”. Parodą parengė Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karybos istorijos skyrius.

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) kavalerijos rūšis husarai, XVI a. į Lietuvą iš Vengrijos atkeliavusi ir ilgainiui savita virtusi raitija, jau amžiaus antrojoje pusėje tapo LDK kavalerijos branduoliu. Husarų taktika buvo glaudžiai išrikiuotų kovinių vienetų staigios atakos ietimis jojant visu greičiu. Šarvuoti raiteliai naudojo kelių metrų ilgio ietis, kardus, palašus, ilgus duriamuosius kalavijus, kovinius kirtiklius, pistoletus, arkebūzas, karabinus. Tai buvo elitiniai LDK kariai, kuriais tapdavo tik didikai arba bajorijos aukštuomenė, šie kariai pasižymėjo nepaprasta drąsa ir ryžtu.

Šiuolaikinių husarų automatiniai ginklai pakeitė kadaise naudotas ietis, kardus, arkebūzas, o šarvuoti transporteriai – šarvus ir žirgus, bet iki šiol išliko tas pats siekis palaikyti husarų sumanumą ir strateginį mąstymą, drąsą ir ištikimybę savo tėvynės vertybėms. Nepakito ir pagrindiniai dalinio tikslai – rengti karius, galinčius vykdyti valstybės karinės gynybos užduotis, tarptautinius įsipareigojimus. Šių dienų kariai husarai – ištikimybe, narsa ir kovingumu pasižymintys kariai, puoselėjantys husarų tradicijas ir kovotojų dvasią.

 

PARODĄ SUDARO: 10 tentų+5 trikojai stovai. Tentų išmatavimai: 80×160 cm.

Šią kilnojamąją parodą galima užsisakyti eksponavimui jau dabar. Kreiptis telefonu +370 37 22  28 47, arba el. paštu [email protected].