Karo muziejui dovanota karo Ukrainoje akimirka

Anksčiau šią įspūdingo dydžio nuotrauką galėjote pamatyti kauniečiams žinomame Vingių Dubingių bare, o šiandien ji papildė Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinius ir lankytojai jau gali ją apžiūrėti.

Nuotraukos autorius, fotografas Artūras Morozovas, užfiksavo ukrainiečių karį, lendantį pro daugiabučio namo (Donecko priemiestyje) stoge artilerijos sviedinio išmuštą skylę.

Kaip pasakoja fotografas, nuotraukoje užfiksuotas karys – Romanas Kosenko-Jaška, už savo šalį kovojęs dar nuo 2014 metų Maidano. Vėliau jis prisijungė prie savanorių bataliono, tapo Ukrainos specialiųjų operacijų pajėgų kariu ir dalyvavo daugybėje pavojingų karinių operacijų.

Jaškos būrys 2022 m. kovo pradžioje gynė Iziumo miestą ir, žinodami, kuo viskas baigsis, kelias valandas laikė pozicijas ir stabdė okupantų veržimąsi. Jaška po griuvėsiais dingo 2022 metų kovo 9 dieną. Jo kūnas buvo palaidotas tik po metų, Ukrainos pajėgoms išlaisvinus Iziumą.

Nuotrauką už penkis tūkstančius eurų įsigijo ir šia suma Ukrainos laisvės kovą parėmė bendrovė AB „Agathum“ ir jos vadovas Algirdas Pukis. Jam Vytauto Didžiojo karo muziejus dėkoja už šią dovanotą vertybę.

Nepamirškime ir nenustokime remti Ukrainos.