Karo muziejuje pristatytos Žalgirio mūšio kariuomenės vėliavininkų skulptūrėlės

2022 m. vasario 10 d. Vytauto Didžiojo karo muziejuje lankytojams buvo pristatytos keturios Žalgirio mūšio Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenės vėliavininkų skulptūrėlės. Projekto „Žalgirio vėliavnešiai“ pristatymo metu Karo muziejuje renginio dalyviai lankytojams viešai rodė skulptūrėles, papasakojo, kaip jos buvo sukurtos bei atskleidė vėlyvųjų viduramžių karybos aspektus. Renginio pranešėjai taip pat kalbėjo apie tokių projektų svarbą bei vėliavos, kaip kariuomenės ženklo, ir vėliavininko paskirtį kare bei mūšyje.

Renginio metu pokalbyje dalyvavo ne vienas žinomas savo srities profesionalas, tarp jų ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų vyresn. kultūros istorikas dr. Paulius Bugys bei Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Pilietiškumo ugdymo skyriaus vedėjas Karolis Zikaras. Renginį papuošė ir muziejaus darbuotojai bei akademinė bendruomenė – Vytauto Didžiojo karo muziejaus istorikai Arvydas Pociūnas ir Vidmantas Airini, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doktorantas Eligijus Šmidtas. Projekto pristatymo metu taip pat kalbėjo brolijos „Viduramžių pasiuntiniai“ vadovas Karolis Jankauskas, skulptorius-modeliuotojas Valdas Skritas ir idėjos autorius bei projekto įgyvendintojas Deivydas Rimkevičius.

 

Apie projektą „Žalgirio vėliavnešiai“

Projekto metu bendradarbiaujant kartu su archeologijos ir karo istorijos specialistais buvo sukurtos skulptūrėlės – kavalerijos kariai, kur kiekvienas jų yra pateiktas su viena iš LDK vėliavų. Skulptūrėles sukurtos su XV a. pr. būdingais mūsų kraštui ginklais, šarvais ir raitijos ekipuote.