Karo muziejuje įgyvendintas Lietuvos kultūros tarybos finansuotas projektas „Praeitis atgyja – prisiliesk prie jos“

Karo muziejuje įgyvendintas Lietuvos kultūros tarybos finansuotas projektas „Praeitis atgyja – prisiliesk prie jos“. Tokiu būdu ne tik atgijo Panerių kautynių maketas, bet ir 1830–1831 m. sukilimo Lietuvoje ekspozicija tapo pritaikyta akliesiems ir silpnaregiams.

1830–1831 m. sukilimo Lietuvoje ekspozicija buvo papildyta šiuolaikinėmis technologijomis ir pritaikyta akliesiems ir silpnaregiams. Statiškas šio sukilimo Panerių kautynių maketas pritaikius naujas, išmanias technologijas, tapo „gyvu“ ir interaktyviu. Čia galima ne tik stebėti kautynių eigą, bet ir išgirsti istorijos pasakojimą.

Projektas įgyvendintas ir pritaikytas silpnaregiams bei akliesiems konsultuojantis su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga. Projekto partneriai – Vilniaus universiteto Kauno fakulteto audiovizualinio vaizdavimo studijų programos studentai sukūrė specialų pasakojimą, pritaikytą silpnaregiams ir akliesiems. Jo pagalba liečiant rekonstruotus to laikotarpio ginklus galima suprasti vaidmenį Panerių kautynių lauke. SBA Baldų kompanija neatlygintinai pagamino specialiai ginklams pateikti skirtą stendą, ant kurio dabar galima ne tik pamatyti, bet ir paliesti trijų, Panerių kautynėse naudotų, ginklų replikų. Tuo tarpu KTU Informatikos fakulteto VR Lab prisidėjo prie šiuolaikinės ir patrauklios ekspozicijos sukūrimo.

Dėkojame visiems partneriams ir tikimės projektą artimiausiu metu pristatyti Jums.