Karo muziejuje – Inos Pukelytės knygos „Panelės iš Laisvės alėjos“ pristatymas

Liepos 15 d. 17.30 Kauno širdyje, šalia Laisvės alėjos įsikūręs Vytauto Didžiojo karo muziejus kviečia persikelti į tarpukario Kauną ir išgirsti Inos Pukelytės pasakojimą apie naujausią knygą – „Panelės iš Laisvės alėjos“. Pristatymo metu bus atskleistos ne tik knygos rašymo subtilybės, bet galėsite pamatyti ir niekur nematytus, unikalius, to laikmečio Kauno Laisvės alėjos gyvenimo vaizdus.

„Šis romanas – tai duoklė mano senelių kartai, kuri, patyrusi du pasaulinius karus, dėl dvasinių traumų ir politinių persekiojimų taip ir negalėjo deramai perduoti savo tragiškų istorijų vaikaičiams. Galbūt šis pasakojimas apie dvi jaunas moteris padės geriau suprasti tiek laikinosios Lietuvos sostinės, tiek ir Pirmosios Lietuvos nepriklausomybės kartos istoriją“,- teigė knygos autorė Ina Pukelytė.

Knygoje netikėtai susipina dviejų moterų likimai ir vienas miestas, patyręs ir aukso amžių, ir visų vilčių žlugimą. Tiek lenkiškai kalbanti knygyno darbuotoja Zofija, tiek gražuolė žydaitė Rachelė, atvykstanti vaidinti Kauno žydų teatre, puoselėja pačias gražiausias svajones apie ateitį. Kaunas juk beveik mažasis Paryžius! Čia ir teatras, meilė, džiazas, svaiginantys karjeros planai Rachelei ir šeimyninės laimės vizija Zofijai. Tačiau nei viena, nei kita nenujaučia, kokia trumpa bus jų laimė. Kaip greit viską pakeis Laikinąją sostinę užgulęs tamsus karo šešėlis, ir ką teks ištverti dviem panelėms iš Laisvės alėjos.

Apie I. Pukelytę:

Ina Pukelytė (g. 1966 m. balandžio 5 d. Kaune) – Lietuvos teatrologė, visuomenės veikėja, humanitarinių mokslų daktarė. Pirmasis Inos Pukelytės romanas „Prancūziškas romanas” išleistas 2000 m. Vėliau autorė nėrė į teatro vandenis; sukūrė ir režisavo pjesę „Shalom, Bellissima!”, vienaveiksmes komedijas „Meilė Paryžiuje”, „Brendžio trims!”, „Brendžio trims. Po dešimt metų”. Ji – mokslinės monografijos „Žydų teatras tarpukario Lietuvoje”, daugybės straipsnių apie teatrą autorė.

Daugiau informacijos: Regina Rajeckienė, tel. nr.: (8 37) 22 28 47.
Renginys nemokamas.
Bus fotografuojama ir filmuojama.