Karo muziejuje – Mindaugo Tamošiūno knygos „Nugalėsim arba mirsim. Nepriklausomos Lietuvos husarai“ pristatymas

2021 m. rugsėjo 29 d. 16.00 val. Vytauto Didžiojo karo muziejuje pirmą kartą bus pristatyta visiems gerai pažįstamo istoriko Mindaugo Tamošiūno knyga „Nugalėsim arba mirsim. Nepriklausomos Lietuvos husarai“. Susitikimo metu Jūsų lauks ne tik pirmųjų husarų kūrimosi Žaliakalnio šlaituose vaizdai, gyvai papasakotos karštos kovos bolševikų, bermontininkų ir lenkų frontuose, husarų vadų portretai, bet ir autentiškų ginklų pristatymas.

Knygoje gyvai, įtraukiamai ir protarpiais šmaikščiai pasakojama apie tarpukario Lietuvos husarus. Iš akių neišleidžiamas husarų vaidmuo atkariaujant Klaipėdos kraštą bei dalyvaujant Lietuvos politikos peripetijose. Sodriai ir gyvai, be nutylėjimų tapomi husarų vadų portretai. Atskleidžiama ir tragiška husarų pulko baigtis 1940 m., pavienių buvusių husarų likimai partizanų gretose. Knyga užbaigiama optimistine gaida – Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko įsteigimu. Šis pulkas tebetęsia tarpukario husarų tradicijas bei perėmė atkurtą husarų pulko vėliavą.

Knygos pristatymo metu bus galima apžiūrėti ne tik autentiškas nuotraukas, bet ir kazokišką šaškę, karabiną Mauser 98AZ, vokišką kavalerijos pikę, 1-ojo husarų pulko 1931 m. modelio paradinės uniformos rekonstrukciją.

Apie autorių

Mindaugas Tamošiūnas – Vytauto Didžiojo universitete baigė istorijos bakalauro ir žurnalistikos magistro studijas. Nuo 2015 m. dirba Vytauto Didžiojo karo muziejuje.

Norinčius dalyvauti susitikime kviečiame registruotis el. p. [email protected]. Registruojantis nurodykite vardą, pavardę ir telefono numerį.

Dalyvaujantys knygos pristatyme turi pateikti galimybių pasą. Rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ir kt.).