Karo muziejuje – Povilo Butkevičiaus knygos „Martis ir vilkų legendos“ pristatymas

Gruodžio 20 d. 17:30 Vytauto Didžiojo karo muziejuje vyks knygos, skirtos visai šeimai, pristatymas.

Knygą „Martis ir vilkų legendos“ parašė Vytauto Didžiojo karo muziejuje dirbantis Povilas Butkevičius. Autorius daugiau nei trisdešimt metų atidavė Lietuvos kariuomenei – savanoriu užsirašė dar 1991-ųjų Sausio įvykių išvakarėse.

Lietuvos kariuomenėje jis tapo sprogdintoju – išminuotoju, dalyvavo misijose karštuose taškuose, dalyvavo daugybėje kariškų kursų, o, sulaukęs penkiasdešimties, pabaigė Lietuvos karo akademiją, įveikė pilną Kauno maratoną ir iš esmės pakeitė savo darbą – tapo muziejininku.

Parašyti knygą įkvėpė karas Ukrainoje. Negalėdamas padėti siekti pergalės karo lauke, Povilas rado kūrybišką būdą paremti už savo ir mūsų laisvę kovojančią Ukrainą – parašyti knygą visai šeimai. Knygą, kurioje autorius išgyventos istorijos persipina su išmone. Joje nerūpestingus laikus keičia griūtis, nerimas, nežinomybė, o pastaruosius – atsakomybė, ryžtas ir viltis. Čia pasakojama apie tai, kaip Ukrainoje augusį pagrindinį herojų Martį karas nubloškia į Lietuvą.

Kaip apie knygą atsiliepė  Gabrielius Liaudanskas – Svaras, „iki geluonies tikra, įtraukia ir išlaiko iki paskutinės pastraipos.“

Autoriaus pašnekovė – istorikė Kristina Petrauskė.