Karo muziejuje pristatyta paroda „Atvirlaiškis iš Kauno“

2021 m. minimas Lietuvos ir Vokietijos diplomatinių santykių atkūrimo 30-metis, spalio 3–10 d. Kaune vyksta Vokiečių dienoms skirti renginiai.  Šia proga Karo muziejus su Kauno miesto savivaldybe surengė unikalių fotografijų parodą „Atvirlaiškis iš Kauno“ bei Liudo Mikalausko ir vyrų choro „Perkūnas“ koncertą.

Pirmojo pasaulinio karo metu kaizerinės kariuomenės vokiečių karių Kaune darytos nuotraukos atskleidžia to meto Kauną, jo pertvarkas ir slenkantį karą, stipriai pakeitusį miesto veidą. Galime išvysti, kad daugelis pastatų neišliko arba buvo perstatyti, pakito gamtovaizdis ir gatvės, transportas, kaip keitėsi prabangios moterų ir mažiau prabangios vyrų mados. Kai kurių vaizdelių kampuose taip gerai pažįstamas užrašas „Kowno“. Buvo laikas, kai šios fotografijos ir atvirukai keliavo iš rankų į rankas, iš vienos šalies į kitą, o dabar eksponuojami Vytauto Didžiojo karo muziejuje.

Kaip akcentavo istorikas Arvydas Pociūnas pabrėžė, iš šios parodos galime matyti, kaip stipriai pasikeitė miestas nuo 1921 iki 1939 metų. Jei ne karas, Kaunas turėjo begalę galimybių vystytis, ir į retorinį klausimą, kodėl vis dėlto daugiau fotografavo vokiečiai, o ne lietuviai, atsakė, kad „vokiečiai tuo metu turėjo daugiau fotoaparatų“. Taip pat gražiu ir jaukiu minėjimu pasidžiaugė ir dainininkas Liudas Mikalauskas, kuris turėdamas omenyje pandemijos laiką, su lengvu humoru nuoširdžiai padėkojo ne tik atvykusiems, bet ir neatvykusiems.

Šis spalio trečiadienio vakaras buvo gera proga ne tik pasidžiaugti Vokietijos ir Lietuvos tobulėjančiais diplomatiniais santykiais, bet ir praleisti jaukiai ir turiningai laiką.