Karo muziejuje – skautijos įkūrėjo lordo R. Badeno-Powello 167-asis gimtadienis

Vasario 22-ąją skautų organizacijos įkūrėjas lordas Robertas Stephensonas Smythas Badenas‑Powellas, skautų vadinamas tiesiog B. P., švenčia gimimo dieną. Šiais metais pasaulinio judėjimo, vienijančio 31 milijoną žmonių, tėvui sukanka 167 metai. Kviečiame kartu pavakaroti ir gimtadienį atšvęsti Vytauto Didžiojo karo muziejuje.

Bus proga susitikti ir pabendrauti su skautais, sužinoti apie skautybę ir jos įtaką pasaulėžiūrai, taip pat su karo istoriku ir skautu Valdu Rakučiu, partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago dukterimi Auksute. O taip pat, atidarydami parodą „Skautai – partizanai“, prisiminsime skautus, kurie išėjo kovoti už Lietuvos laisvę.

Koks gi skautiškas renginys be veiklos? Su skautėmis sesėmis pinsime maskuojamąjį tinklą Ukrainos kariams, o jaunieji skautai vyčiai parodys savo įgūdžius, gamindami Vyčio kryžių. 

Kviečiame visus prijaučiančius ir neabejingus skautijai ar tiesiog norinčius sužinoti daugiau apie šį gražų ir prasmingą judėjimą.

Skautų tėvo gimtadienį švęsime 2024 metų vasario 22 dieną Vytauto Didžiojo karo muziejuje (K. Donelaičio g. 64, Kaunas). Renginio pradžia – 18 valandą. Renginys atviras ir nemokamas.

Renginį veda, skautas vytis, „Vanago Lietuva” vadovas Alkas Paltarokas.