Karo muziejuje svečiavosi Karinių jūrų pajėgų kariai
2022 m. vasario 17 d. į Vytauto Didžiojo karo muziejų sugrįžo pokalbių ciklas „Susipažinkite – karinės specialybės“. Tai susitikimai, kurių metu pristatomi ne tik įdomiausi karių išgyvenimai, bet demonstruojama ir specialybėms reikalinga įranga. Šį kartą Karo muziejuje lankėsi Karinių jūrų pajėgų (KJP) kariai. Savo profesijas muziejuje kartu su KJP jau pristatė Karinių oro pajėgų lakūnai, Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos kariai ir kinologai, daktaro Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos medikai, Nacionalinio kibernetinio saugumo centro prie Krašto apsaugos ministerijos specialistai, Karo policijos kariai.
Renginio „Susipažinkite – karinės specialybės“ metu muziejaus lankytojai ir Kauno miesto moksleiviai turėjo galimybę iš arti pabendrauti su kariuomene, susipažinti su Karinių jūrų pajėgų profesijomis, stojimo į kariuomenę tvarka. Susitikimo dalyviai taip pat buvo supažindinti su Lietuvos karo istorijoje vykusiu vieninteliu jūrų mūšiu, o savo patirtimi dalinosi KJP kariai vyr. srž. A. Vitkauskas ir povandeninių veiksmų komandos naras-išminuotojas vyr. srž. D. Krušinskas.
Renginio dalyviai taip pat turėjo galimybę iš arti pamatyti Karo laivuose naudotą ar dar naudojamą įrangą, tokią kaip I pasaulinio karo jūrinę miną, šiuolaikinį jūrinį išminavimo robotą, įvairių povandeninio nardymo įrangos komponentų. Dalį įrangos renginio dalyviai netgi galėjo pasimatuoti.
Apie Lietuvos kariuomenės Karines jūrų pajėgas
Trisdešimties metų nuo savo atkūrimo sukaktį šiemet minėsiančios Karinės jūrų pajėgos yra reikšminga Lietuvos kariuomenės dalis, užtikrinanti šalies ir jos piliečių saugumą Lietuvos Respublikos teritorinės jūros vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje. Karines jūrų pajėgas sudaro Karo laivų flotilė, Jūros ir pakrančių stebėjimo tarnyba, Povandeninių veiksmų komanda, Logistikos tarnyba, Mokymo centras bei Jūrų gelbėjimo ir koordinavimo centras. Flotilė yra pagrindinis Karinių jūrų pajėgų elementas, kurį sudaro Priešmininių laivų divizionas, Patrulinių laivų divizionas ir Pagalbinių laivų divizionas.