Karo muziejuje – tarptautinis knygos apie Lietuvos Nepriklausomybės kovas pristatymas

Vakar Vytauto Didžiojo karo muziejuje buvo pristatyta nepriklausomos Lietuvos pulkininko leitenanto ir išeivijos istoriko Kazio Ališausko (1898-1979) knygos „Kovos dėl Lietuvos nepriklausomybės, 1918–1920“ redakcija anglų kalba.

Pirmą kartą lietuviškai knyga buvo išleista 1973 metais Čikagoje. O dabar, Baltijos gynybos koledžo iniciatyva, šis įspūdingas veikalas yra prieinamas ir anglakalbiams skaitytojams. Knygą spausdino Vilniaus universiteto leidykla.

Ji yra prieinama kiekvienam ir parsisiųsti ją galima paspaudus šią nuorodą.

Vakarykščiame pristatyme knygos poreikį, parengimą ir turinį bei Kazio Ališausko asmenybę pristatė Baltijos gynybos koledžo viršininkas brigados generolas Alvydas Šiuparis, knygą redagavusi Baltijos gynybos koledžo Politinių ir strateginių studijų katedros direktorė dr. Asta Maskaliūnaitė ir Vilniaus universiteto istorikas, humanitarinių mokslų daktaras Kęstutis Kilinskas.

Renginyje dalyvavo ne tik Lietuvos kariuomenės atstovai, tačiau ir vokiečių, olandų kariai, NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje (NFIU) vadas plk. Peter Nielsen bei Japonijos gynybos atašė Lietuvai jūrų kapitonas Eitaro Nakaoka, Švedijos gynybos atašė Lietuvai komandoras Niklasas Johanssonas bei kiti garbūs svečiai.

Vytauto Didžiojo karo muziejus džiaugiasi gražiais santykiais su Baltijos gynybos koledžu, todėl, stiprinant abiejų institucijų santykius, po pristatymo buvo pasirašyta muziejaus ir koledžo bendradarbiavimo sutartis.