Karo muziejus pirmą kartą dalyvavo projekte „Moksleiviai į Vyriausybę“

Prie 11-tą kartą organizuoto projekto „Moksleiviai į Vyriausybę“ prisijungė ir Vytauto Didžiojo karo muziejus. Su Krašto apsaugos ministerijos veikla turintys galimybę susipažinti mokyklą šiemet baigusi Ieva Sinkevičiūtė ir būsimas 12-tokas Julius Janulevičius dvi dienas praleido Karo muziejuje ir Kauno technologijos universitete, kur ne tik susipažino su veikla, tačiau taip pat atliko ir praktines užduotis.

„Tai projektas skatinantis jaunus žmones domėtis viešojo sektoriaus veikla. Toks moksleivių įsitraukimas į institucijų darbą ne tik puoselėja jų žingeidumą ir pilietiškumą, tačiau taip pat leidžia iš arti pamatyti ir patiems išbandyti darbą valstybės įstaigose.  Džiaugiamės, kad šiais metais prie projekto galėjome prisidėti ir mes“,– sakė Karo muziejuje moksleiviams programą rengusi istorikė Erika Kisieliūtė.

Moksleivių diena prasidėjo susitikimu su muziejaus direktoriumi. Vėliau Ieva ir Julius dalyvavo ekskursijoje, kurioje susipažino su muziejaus ekspozicijomis. Pažinę istorinę dalį moksleiviai turėjo galimybę išbandyti interaktyvią muziejuje siūlomą veiklą – virtualius žaidimus „Skrydis per Atlantą“, „Dangaus sargyboje“ ir „Lietuvos Nepriklausomybės kovos“. Intensyvi diena tuo nesibaigė – laukė kelionė į muziejaus fondus, kuriuose moksleiviai turėjo išskirtinę galimybę daugiau sužinoti apie saugomus ginklus. Galiausiai suformavus užduotis Ieva ir Julius išvyko į Kauno technologijos universitetą.

Antroji diena buvo ne mažiau intensyvi. Pirmąją dieną sužinotą informaciją reikėjo pritaikyti atliekant praktines užduotis – savarankiškai surinkti istorinę medžiagą ir ją panaudoti kuriant virtualią programėlę. Tiesa, nemažiau įdomūs buvo ir pietūs, kadangi jie vyko Kauno tvirtovės VI-tame forte įsikūrusiame Karo technikos skyriuje.

Apie projektą

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ pradėtas organizuoti 2008 m. Jo dalyviai turi galimybę iš arti pamatyti Lietuvos institucijų ir politikų kasdienį darbą ir savaitę patys dalyvauti šioje veikloje. Projektu skatinama domėtis valstybės institucijų veikla, supažindinama su darbo viešajame sektoriuje principais, didinamas Vyriausybės, ministerijų, joms pavaldžių įstaigų atvirumas ir skaidrumas, skatinamas piliečių aktyvumas, domėjimasis šalies politiniu gyvenimu. Projektą organizuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybė kartu su Lietuvos moksleivių sąjunga, Nacionaline moksleivių akademija.

Nuotraukos: Vytauto Didžiojo karo muziejus