Kaune paminėta Ukrainos didvyrių pagerbimo diena

Su Lietuvos šaulių sąjunga, Lietuvos ukrainiečiais ir visais neabejingais žmonėmis Kaune deramai paminėjome Ukrainos didvyrių pagerbimo dieną.
 
Minėjime kalbėjo Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta, Vytauto Didžiojo karo muziejaus direktorė Rita Malinauskienė, Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. ltn. Linas Idzelis, Ukrainiečių bendruomenės atstovas Ramūnas Demendžiūnas.
 
Dalyvavo visas būrys Lietuvos ukrainiečių ir jų bičiulių, Kauno tarptautinės gimnazijos moksleiviai, iš nelaisvės grįžę Ukrainos kariai. Skambėjo Lietuvos ir Ukrainos himnai, Ukrainos dvasinis himnas.
 
Muzikinius kūrinius atliko kariljonininkė Roberta Daugėlaitė ir Mykolas Lysenko jaunesnysis. Buvo padėtos gėlės prie plk. Jevhenui Konovalecui atminti skirtos paminklinės lentos (Laisvės al. 34) ir prie Nežinomo kareivio kapo Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje.

Minėjimo metu įvyko ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus sukurto dokumentinio filmo „Jevhenas Konovalecas (1891–1938): ukrainiečių ir lietuvių bendrystės keliu“ premjera. Filmas labai greitu laiku bus prieinamas ir viešai.
 
Šlovė Lietuvos draugui plk. Jevhenui Konovalecui ir visiems Ukrainos didvyriams!