Kupina įvykių diena Karo muziejuje

Vytauto Didžiojo karo muziejus šiandien nedirbo – darkart atsiprašome už nepatogumus ir laukiame jūsų sugrįžtant.

Tačiau muziejuje ir muziejaus sodelyje šiandien vyko daugybė įdomybių.

Vytauto Didžiojo karo muziejuje vyko seminaras muziejų darbuotojams „Darbo organizavimas muziejuose krizės metu“, kurio metu patirtimi pasidalijo Charkivo M. F. Sumcovo istorijos muziejaus direktorė Olga Sošnikova ir Rivnės skaitmeninės istorijos centro projektų vadovas Antonas Šynkariukas.

Ukrainos muziejai ypač stipriai kenčia nuo karo ir tikimės, kad seminaro dalyviai sužinojo įdomių ir naudingų dalykų. Dėkojame visiems dalyvavusiems!

Taip pat muziejuje lankėsi mūsų bičiuliai iš Lvivo srities administracijos, kurie įteikė padėkas ir apdovanojimus padedantiems Ukrainai.

Sodelyje pasižadėjo  Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus kadetų pasižadėjimo ceremonija, kurioje Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda įteikė pirmuosius laipsnius muziejaus auklėtiniams. Ceremonijoje taip pat dalyvavo Lietuvos kariuomenės ir Krašto apsaugos ministerijos atstovai, jaunieji kadetai iš Lenkijos ir Ukrainos.

Jo Ekscelencija taip pat trumpam aplankė ir Vytauto Didžiojo karo muziejų, kur su jaunaisiais kadetais parodoje „Kurianti Lietuvos diplomatija“ nufilmavo tinklalaidės epizodą.

Puiki paroda, skirta Lietuvos diplomatijai, veiks iki metų pabaigos, tad kviečiame aplankyti.

O vakar atidarėme Abiejų Tautų Respublikos ir Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės istorijai skirtą parodą „Sarmatų karvedžiai“, kupiną originalių XVI-XVII a. eksponatų iš Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos muziejų. Paroda veiks iki lapkričio 16 dienos ir greitu laiku pakviesime į ekskursijas su parodos kuratoriais. Kviečiame!

Taip pat iki sekmadienio vakaro kviečiame visiškai nemokamai lankyti prie Karo muziejaus veikiančią parodą „Sukilusieji 1863–1864 m.“